Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-11-20 15:02:32 przez Czas2012

Największe wyzwania w dzisiejszym odzyskiwaniu danych Zdjęć czy też SMS

Wraz z rozwojem technologii, przemysł przechowywania danych został znacznie ulepszony. Tymczasem, wraz z coraz bardziej zaawansowanym i zróżnicowanym przechowywaniem danych, odzyskiwanie danych napotyka coraz to nowe wyzwania.

W dzisiejszych czasach dane są wszechobecne, co bez wątpienia sprawia, że nasze życie staje się bardziej kolorowe i wygodne. Jednak w tym samym czasie pozostajemy w panice utraty danych, ponieważ dane są podatne na uszkodzenie i utratę z różnych powodów. Na przykład zwykły wirus może w mgnieniu oka zniszczyć twoje dane. Dlatego stałym zadaniem jest wykonywanie stałych i regularnych kopii zapasowych danych, takich jak kopia zapasowa pliku PST, aby uniknąć uszkodzenia danych programu Outlook.

Odzyskiwanie danych z karty pamieci
Niezależnie od rzeczywistych przyczyn utraty danych, następnym krokiem musi być ich odzyskanie.W dzisiejszych czasach wszystkie branże związane z danymi są znacznie bardziej zaawansowane niż kiedyś. Jednak to właśnie potężna technologia przechowywania danych sprawia, że odzyskiwanie danych w przypadku ich utraty jest jeszcze trudniejsze. Bardzo szczegółowo zostało to opisane na plom.pl. Pojawiają się nowe wyzwania związane z odzyskiwaniem danych, takie jak chmura, wirtualizacja i szyfrowanie, różnorodne urządzenia do przechowywania danych, takie jak dyski półprzewodnikowe, różnorodne urządzenia mobilne i duże technologie przechowywania danych, takie jak RAID. Poniżej omówimy szczegółowo każde z nich.

Przechowywanie danych w chmurze
“Chmura” przynosi wiele wygód i korzyści w przechowywaniu danych i tworzeniu kopii zapasowych. Jednak ponieważ w ten sposób dane użytkownika są kontrolowane przez dostawcę usługi, oznacza to, że w przypadku utraty danych odzyskanie ich na pewno odbędzie się za pośrednictwem dostawcy usługi. Wielu dostawców nie udostępnia jednak szczegółowych konfiguracji swoich technologii, co oczywiście utrudnia odzyskanie danych.

Wirtualizacja
Wirtualizacja jest znana wielu użytkownikom, np. technologia VR, wiele systemów wirtualnych na jednym komputerze itd. Nie da się ukryć, że jest to z pewnością korzystne dla naszych transakcji danych. Jednak sprawia, że odzyskiwanie danych staje się trudniejsze. Dokładniej mówiąc, wprowadzi wiele nowych rzeczy do odzyskiwania danych, takich jak usunięte dyski wirtualne, usunięte maszyny wirtualne, które są bardziej skomplikowane niż zwykłe odzyskiwanie. Ponadto w środowisku wirtualnym jeden element fizycznego sprzętu kontroluje wiele maszyn wirtualnych. W takiej sytuacji, jeśli sprzęt ten ulegnie awarii, wszystkie maszyny wirtualne zostaną uszkodzone, co doprowadzi do znacznie poważniejszej utraty danych.

Szyfrowanie
Obecnie szyfrowanie nie ogranicza się już do pracy na poziomie oprogramowania. Może działać bezpośrednio na urządzeniach sprzętowych. Ponadto, aby skuteczniej zabezpieczać dane, narzędzia szyfrujące stale opracowują różne nowe, wyrafinowane i zaawansowane algorytmy szyfrowania danych. W międzyczasie zwiększa to również trudności w odzyskiwaniu danych. Odzyskanie danych z pewnością będzie wymagało ich odszyfrowania, co może być znacznie trudniejsze niż wcześniej.