Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-01-11 12:55:13 przez Czas2012

Płyty Hi-Macs - do czego służą i czy warto?

Płyty Hi-Macs to tzw. materiał solid surface, a więc kompozycja żywic akrylowych, naturalnych minerałów i barwników, które w połączeniu stworzą idealnie gładką, nieporowatą powierzchnię. Połączenia pomiędzy poszczególnymi elementami są zupełnie niewidoczne, co sprawia, że zachowany zostaje najwyższy standard estetyki, funkcjonalności i idealnej higieny. Sporą przewagą płyty Himacs nad innymi materiałami jest fakt, że można je swobodnie formować.

Integration enables large areas - jakie zastosowanie mają płyty Hi-Macs?
Wyjątkowy materiał, jakim są płyty Hi-macs mają mnóstwo zalet, z których wyróżnić można następujące:

• można stosować je podobnie, jak drewno (similar way as wood), są wyjątkowo trwałe, wytrzymałe i solidne;
• można je dowolnie formować (simple processing although), co daje nieograniczone możliwości zastosowania
• występują w nieograniczonej ilości wersji kolorystycznych (limitless range of colours, for some shades)
• są wyjątkowo funkcjonalne i higieniczne (functionality and hygiene, special translucency when exposed)
• są perfekcyjne, idealnie gładkie i błyszczące (seamless perfection); łączenia nie są widoczne (allows visually seamless designs)

Warto wspomnieć, że płyty Hi-Mac mają neutralny wpływ na środowisko, są wodoodporne, a do tego odporne na działanie wielu różnych związków chemicznych. Są także łatwe w naprawie i w utrzymaniu w czystości. W ich powierzchnię nie wnika brud i bakterie, dlatego bardzo często stosowane są jako materiał do produkcji blatów kuchennych czy łazienkowych, a także zlewów, umywalek, wanien czy brodzików.

Czy warto zainwestować w płyty Hi-Macs?
Zdecydowanie -tak! Płyty Hi-Macs to materiał wyjątkowo odporny na wszelkie zniszczenia, dlatego też elementy wykonane z tego materiału będą służyć przez długi czas. Dzięki idealnej gładkości i niskoporowatości, elementy wykonane z tego materiału są nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale także bardzo łatwe i komfortowe do utrzymania w idealnej czystości. Inwestycja w elementy wykonane z płyty Hi-Macs to z pewnością inwestycja, która bardzo szybko się zwróci i po prostu się opłaca.