Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-09-28 00:30:23 przez system

Po czym rozpoznać dobry gabinet kosmetyczny?

Usługi kosmetyczne cieszą się w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością, co sprawia, że salony urody możemy spotkać praktycznie na każdym kroku. Niestety nie wszystkie z nich świadczą usługi na najwyższym poziomie. Jakie więc cechy powinien posiadać idealny gabinet kosmetyczny? Na co zwracać uwagę po przekroczeniu progu jednego z nich? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Kwalifikacje

Umiejętności to nie wszystko. Powinny je potwierdzać właściwe kwalifikacje. Uzyskanie takich informacji może wydawać się trudne, bo przecież nie wypada pytać kosmetyczki o jej wykształcenie. Profesjonalne gabinety kosmetyczne dbają jednak same o dostarczenie ich swoim klientom. W większości z nich na ścianach wiszą różnego rodzaju certyfikaty, potwierdzające wysokie kwalifikacje i aktualną wiedzę pracowników. Warto szukać ich także na stronach internetowych salonów urody.

Nie szata zdobi człowieka, ale…

w przypadku gabinetów kosmetycznych można zastosować nieco inne podejście. W końcu to miejsce, do którego przychodzimy, by poprawić swój wygląd. O umiejętnościach pracowników może więc świadczyć to, jak sami się prezentują. Zadbana cera, dłonie oraz paznokcie – to wizytówka każdej kosmetyczki.

Wizerunek w sieci i opinie

Dziś jedną z pierwszych rzeczy, którą robimy zanim odwiedzimy jakieś miejsce, jest sprawdzanie opinii na jego temat krążących w Internecie. Ta sama zasada powinna obowiązywać w przypadku gabinetów kosmetycznych. Opinie pozostawiane przez zadowolonych klientów to najlepsza reklama! Warto też sprawdzić, jak gabinety prezentują się w mediach społecznościowych. Czy udostępniają zdjęcia swoich wnętrz, piszą o nowinkach kosmetycznych i udzielają przydatnych porad? To wszystko świadczy na ich korzyść i upewnia nas, że w danym miejscu pracują eksperci.

Czystość, czystość i jeszcze raz czystość

W gabinecie kosmetycznym powinna panować czystość podobna do tej, jakiej doświadczamy w szpitalu. Sterylność to podstawa – w innych warunkach nawet nie ma mowy o przeprowadzaniu profesjonalnych zabiegów. Wszystkie narzędzia, akcesoria, przyrządy, ręczniki czy rękawiczki powinny po prostu lśnić. Jeśli tak nie jest, radzimy czym prędzej opuścić taką placówkę.

Właściwa atmosfera i troska o klienta

W gabinetach kosmetycznych powinna panować atmosfera sprzyjająca odprężeniu. Zapewnić ją może odpowiednia aranżacja wnętrza, relaksująca muzyka czy odpowiednie podejście pracownika. To ostatnie jest kluczowe – na początku każdej wizyty kosmetyczka powinna przeprowadzić szczegółowy wywiad z klientem, dzięki któremu dobierze najlepszy zabieg. Takie nastawienie pracowników gabinetów kosmetycznych przyczynia się do poprawy wyglądu, samopoczucia, a czasem nawet zdrowia klientów.

Autor: Marta Poczławska