Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-01-11 21:37:24 przez Czas2012

Poduszki Boho - jak zmienić wnętrze w prosty sposób

Poduszki dekoracyjne to świetny sposób na dodanie odrobiny stylu i osobowości do każdego pomieszczenia. Są one dostępne w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach, tkaninach i wzorach. Od tradycyjnych kwiatowych nadruków po nowoczesne geometryczne wzory, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Poduszki dekoracyjne mogą być używane jako poduszki do luźnego rzucanie na kanapach i krzesłach lub jako elementy akcentujące na łóżkach i innych meblach w całym domu, tworzące ciekawe aranżacje.

Bardzo interesujące poduszki boho znaleźliśmy w sklepie internetowym BaliBali.pl, który Wam serdecznie polecamy.

Styl boho - skąd inspiracje?
Artystyczny styl dekoracji inspirowany jest między innymi kulturami tak różnorodnymi jak arabska, afrykańska, azjatycka czy południowoamerykańska. Jako dodatki często dominują w niej wzorzyste poszewki dekoracyjne, które stanowią subtelne uzupełnienie całości.

Klasyczny styl boho często mylony jest ze stylem boho chic, który choć jest bardzo podobny, nie jest jednak dokładnie taki sam, ponieważ ten drugi zwykle zawiera bardziej luksusowe detale. Styl bohemy ma na celu przekazanie wolności, pasji do podróży i ogólnych wspomnień. Wygląda to troszkę tak jakbyście mieli na półce pamiątki, które przywoziliście z całego świata. Trochę pomieszanie z poplątaniem. Z tego powodu artystyczne dekoracje nie trzymają się sztywnych reguł i po raz kolejny stawiają na elektryczność, oraz na łączenie kolorów, materiałów i stylów. Poduszki dekoracyjne w stylu boho często posiadają etniczne wzory, tak jakby były uszyte przez kobiety z jakiegoś plemienia.

Poduszki boho i inne dodatki - jaka kolorystyka?
Styl bohemy pozwala na użycie szerokiej gamy kolorów (niebieskie, pomarańczowe, czerwone, brązowe, białe, szare itp.), a także różnych wzorów, które pomagają tworzyć środowiska pełne czaru. Tekstylia odgrywają bardzo ważną rolę. Obecne są w poduszkach ozdobnych (czasami służących do siedzenia na podłodze, naśladując kulturę arabską), dywanikach, tapicerkach meblowych, kocach na sofy czy oczywiście zasłonach, które niejednokrotnie pełnią nawet funkcję drzwi.

Poduszki w stylu boho to często po prostu wygodne siedziska, na których możemy siedzieć godzinami i rozmawiać z bliskimi. Są one zazwyczaj wyposażone w fantazyjne frędzle i pompony.

Nie bez powodu styl bohemy stawia na improwizowane rozwiązania, takie jak sterta walizek ułożonych w stos jako stolik nocny, palety ustawione jako stoliki kawowe. Wszystko to sprawia, że artystyczne dekoracje stają się ciepłymi i przyjaznymi przestrzeniami. Czasem są to zwykłe subtelne dodatki jak niby przez przypadek postawiony wiklinowy koszyk, w którym leżą niby do niczego niepotrzebne szpargały i delikatnie rzucony bawełniany pled.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczen 2023/obraz_1.jpeg

Meble boho - czyli jakie?
Jeśli chodzi o meble, używane są elementy vintage, które albo są po prostu stare lub celowo robione na wyglądające na żużyte. Z kolei elementy dekoracji pełnią głównie pamiątki z podróży, takie jak ozdobne talerze, rzeźby, zdjęcia, pocztówki czy nawet typowe dla odwiedzanego miejsca ubrania i dodatki (torby, kapelusze itp.). Do tego często widzimy rzucone na kanapy i sofy okrągłe poduszki nadające ciepła wnętrzu.

Co na ściany w stylu boho?
Ściany, podobnie jak meble, są często obite tkaniną, co sprawia, że w takich wnętrzach można czuć się bardziej komfortowo. Z kolei te tkaniny są zwykle ozdobione efektownymi wzorami w stylu afrykańskim lub indyjskim, które nadają domowi niepowtarzalny klimat. Wtedy wspominane poduszki i poszewki boho również w podobnych wzornictwie dopełniają całości.

Roślinność w stylu boho
Rośliny stanowią złotą wisienkę na artystycznych dekoracjach, dodając im zawsze potrzebnego naturalnego akcentu. Jedna lub kilka roślin zwisających z sufitu, lub postawionych na szafkach dodają wnętrzu świeżości.