Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-08-18 16:44:55 przez system

Polisa na gadżety

Może nawet brzmi to mało poważnie, by ubezpieczać tak drobny sprzęt elektroniczny, jakim jest smartfon, ale ze względu na jego cenę i realną możliwość utraty danych lub zniszczenia urządzenia naprawdę warto się nad tym zastanowić.


Zazwyczaj kupując smatfon u operatora sieci komórkowej pierwszą ofertę ubezpieczenia otrzymuje właśnie tam. To bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Nie musimy poszukiwać innych propozycji, a składkę w wysokości kilku złotych mamy doliczaną do abonamentu, więc nawet nie za bardzo ją odczujemy. Prostota tego rozwiązania bywa złudna, bo zdarza się, że nie przeczytaliśmy umowy, a polisa wcale nie chroni naszego urządzenia w takim stopniu, jak zakładaliśmy.

Po co mi polisa?

Dobre ubezpieczenie drogiego sprzętu to podstawa. Dzięki niemu w przypadku utraty lub zniszczenia urządzenia poprzez zalanie, uszkodzenie czy kradzież lub zgubienie szybko i bez zbędnych formalności otrzymamy możliwość naprawienia lub otrzymania równowartości nowego urządzenia. Utraconych danych nikt nam nie zwróci, ale akurat z tym problemem możemy sobie sami poradzić, przechowując dane na przykład w chmurze. Ważnym elementem polisy, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest również ochrona przed nieuprawnionym użyciem przez osoby trzecie. W takich momentach polisa pokryje koszty do określonej wysokości rachunku telefonicznego. Dlatego właśnie warto poświecić czas i dokładnie przeanalizować warunki ubezpieczenia. Pochopny wybór może skutkować nieprzyjemnościami. Czasami okazuje się, że polisa nie obejmuje kradzieży lub zgubienia sprzętu lub wypadków poza granicami kraju lub istnieje zapis, że uszkodzenie nie może być spowodowane przez osoby trzecie. Jeśli podróżujemy lub mamy małe dzieci na te zapisy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Czasem pewniej jest wybrać ubezpieczyciela, który przygotowuje dedykowaną polisę <https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance>. Oczywiście nawet ten wybór nie zwalnia nas z obowiązku przeczytania warunków ubezpieczenia.

Zawsze czytaj

Choć to prosty slogan, w praktyce okazuje się, że większość ludzi nie czyta umów, wierząc w zapewnienia konsultanta lub też w reklamę w Internecie. Z drugiej strony ubezpieczenie powinno odpowiadać na nasze potrzeby i być skrojone na to, gdzie i w jaki sposób korzystamy z telefonu. Dlatego poszukiwanie warto rozpocząć od dokładnej analizy swoich potrzeb i do nich dopasować ofertę, która będzie chronić nasz telefon przed różnymi zdarzeniami – nawet tymi na pierwszy rzut oka niemożliwymi.