Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-09-30 10:19:32 przez Czas2012

Praca dla opiekunki Niemcy — poznaj sprawdzone oferty pracy za granicą

Rozpoczęcie pracy za granicą to dla wielu osób możliwość rozwoju, ale i szansa na pozyskanie znaczących środków do życia i utrzymania rodziny. Ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do pracy może nie być jednak łatwo. Jeśli szukasz pracy w opiece i chcesz zostać opiekunką osób starszych w Niemczech, pamiętaj o tym, aby szukać zatrudnienia jedynie w pewnych przedsiębiorstwach. Pricura to prywatna jednostka, która świadczy usługi z zakresu pomocy i opieki osobom starszym i chorym. Na stronie firmy znajdziesz najnowsze oferty pracy dla opiekunek. Sprawdź, jakie warunki mogą zagwarantować pracodawcy i czego oczekują od zatrudnianych osób.

Opiekunka osób starszych w Niemczech — warunki, jakie musisz spełnić, aby rozpocząć pracę
Jeśli planujesz podjąć pracę opiekunki w Niemczech, warto na początku poznać wymagania, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć. Przede wszystkim, przyszły pracodawca podkreśla, jak ważne są nie tylko umiejętności, ale również empatia i sposób radzenia sobie z osobami starszymi i ich częstymi schorzeniami. Praca z seniorami oznacza w wielu przypadkach konieczność współpracy z osobami leżącymi, cierpiącymi na demencję, pacjentów, którzy mogą nie radzić sobie z wykonywaniem codziennych czynności. W takim przypadku konieczna będzie pomoc podopiecznym w zakresie podstawowych prac związanych z ubieraniem się, toaletą, czy porządkowaniem domu. Poza pewnymi cechami charakteru, jakie powinna przejawiać osoba ubiegająca się o pracę opiekunki, ważna jest również znajomość języka niemieckiego oraz chęć rozwijania umiejętności porozumiewania się w tym języku. Praca w Niemczech w opiece wiąże się z wykorzystaniem tego języka w praktyce, szczególnie w przypadku komunikacji z osobami starszymi. Zrozumienie ich potrzeb jest bardzo istotne w tym zawodzie. Jeśli mowa o rozumieniu, pracodawcy poszukują opiekunek, które będą umiały współpracować z podopiecznymi na różnych polach, dlatego ważne jest, aby umiały wykazać zrozumienie, były cierpliwe, zrównoważone i opanowane.

Profity, na jakie możesz liczyć, podejmując się pracy, jako opiekunka — co może zaoferować pracodawca?
Praca w opiece w Niemczech to szereg wymagań, ale również i profitów. Poza wysokimi zarobkami i adekwatnym do pracy wynagrodzeniem praca dla opiekunek osób starszych wiąże się z dodatkowymi ułatwieniami i dobrami. Podejmując się opieki i zatrudnienia otrzymujesz niemiecką umowę o pracę. Poza podstawowym wynagrodzeniem otrzymasz premię pieniężną dodawaną do wypłaty. W przypadku przepracowanych godzin w dni wolne od pracy takie jak niedziele i święta możesz liczyć na dodatkową dopłatę. Co szczególnie ważne w pracy za granicą, to to, że zostaniesz zgłoszona w systemie ubezpieczenia zdrowotnego, ale i w niemieckim funduszu emerytalnym.

Zanim rozpoczniesz pracę, weźmiesz udział w szkoleniu prowadzonym przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Wdrożenie do pracy wykona lokalny opiekun, do którego możesz zwrócić się z pytaniami, potrzebami i wątpliwościami. Firma gwarantuje również zwrot kosztów dojazdu lub organizację transportu z Polski do Niemiec, i odwrotnie.

Jak aplikować na stanowisko opiekunki w Niemczech?
Na stronie przedsiębiorstwa Pricura znajdziesz formularz aplikacyjny, dzięki któremu w łatwy sposób przystąpisz do rekrutacji na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech. To również tam zapoznasz się z oferowanymi warunkami pracy i poznasz dokładnie wymagania. Zgłoś swoją kandydaturę wypełniając kwestionariusz osobowy i rozpocznij pracę opiekunki w Niemczech.