Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-05-17 16:43:13 przez Czas2012

Prezent dla dziadka – wyzwanie czy prawdziwa frajda?

Dziadek to skarbnica mądrości i życiowych rad opartych na własnym doświadczeniu; źródło bezinteresownej miłości oraz zrozumienia dla każdego członka rodziny, który prosi o pomoc. To właśnie od niego najprędzej nauczymy się rzeczy, których nie ma w żadnych podręcznikach. Seniorzy od zawsze zajmują ważne miejsce w naszym życiu, przez co wręcz zasługują na to, by okazać im ciepłe uczucia. Prezent dla dziadka powinien przede wszystkim wyrażać najszczersze emocje płynące prosto z serca. Dla wielu osób wybór upominku dla nestora rodziny stanowi nie lada wyczyn. W końcu jak trafić w gusta bliskiej osoby w podeszłym wieku? Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik o tym, jak kupować trafione prezenty dla seniorów.

Jak kupić idealny prezent dla dziadka?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy przede wszystkim zastanowić się nad faktem, dlaczego tak trudno jest nam wybrać prezent dopasowany do seniora? Główną trudnością, jaka może stanąć nam na przeszkodzie, jest przede wszystkim różnica wieku. Należąc do pokolenia wychowanego w erze wielkiego postępu technologicznego, czasem bardzo trudno jest nam wyobrazić sobie życie bez internetu i wszystkich nowinek zwiastujących kolejne zmiany. Seniorzy bardzo często mają swoje nawyki, które budują w nich poczucie bezpieczeństwa. Kupując prezent dla dziadka, warto kierować się kilkoma przydatnymi wskazówkami.

  1. Zastanów się, co rzeczywiście sprawia seniorowi przyjemność. Dziadek jest w stanie spędzić cały dzień nad wodą, wyczekując prawdziwej grubej ryby? Na pewno doceni kubek termiczny czy narzędzie wielofunkcyjne ze scyzorykiem oraz otwieraczem do butelek. Podczas poszukiwań prezentu powinniśmy za każdym razem wziąć pod uwagę zainteresowania obdarowywanego; odłóż na bok swoje preferencje, wznosząc na piedestał postać dziadka.

  2. Pamiętaj, że wiek to jedynie statystyka. Współcześnie wielu seniorów swoją energią i kondycją mogłoby zawstydzić niejednego młodego człowieka, obalając przy tym stereotyp „zacofanego” we współczesnym, technologicznym świecie. Prezent dla dziadka powinien być ściśle dostosowany do stanu zdrowia i ducha bliskiej osoby.

  3. Z jakiej okazji wręczasz dziadkowi prezent? Jeżeli są to imieniny lub urodziny, dobrze by było, by upominek w jakiś sposób nawiązywał do święta. Dobrze, by prezent był dodatkowo spersonalizowany. Tego typu opcję oferuje sklep Murrano, posiadający w swoim asortymencie wiele propozycji prezentowych na każdą okazję – wszystkie z możliwością naniesienia na nie specjalnego grawerunku.

Prezent dla dziadka powinien mieć wartość emocjonalną

Niezależnie od tego, jakie fundusze możemy przeznaczyć na prezent dla dziadka, najważniejsza jest przede wszystkim pamięć i wartość emocjonalna podarunku. Każdy, nawet najmniejszy upominek świadczy o tym, że kochamy bliskiego naszemu sercu seniora, mając go w pamięci. Nawet drobne gadżety, takie jak kubki czy zdjęcia umieszczone w specjalnej ramce mogą mieć ogromną wartość dla seniora. Dziadek, to obok ojca, najważniejszy wzór dla dzieci – zawsze znajdzie czas na rozmowę, a kieszenie jego spodni są pełne słodkich cukierków czy żelków, którymi chętnie dzieli się ze swoimi wnukami. Jeżeli dziadek od zawsze miał dla ciebie niewyczerpane pokłady miłości i cierpliwości, a ty wiedziałeś, że możesz na niego liczyć, najwyższy czas odwdzięczyć się idealnym prezentem dopasowanym do jego potrzeb. Wybór podarunku w oparciu o stworzone przez nas wskazówki z pewnością będzie łatwiejszy, niż ślepe podążanie za powtarzającymi się trendami. Detale mają moc – zadbaj o to, by twój prezent dla dziadka był dopracowany w każdym szczególe.