Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-07-25 16:30:33 przez system

Profesjonalna izolacja poddasza za pomocą pianki PUR-czy warto?

W ostatnich latach zdecydowanie ocieplanie pianką poliuretanową zdobywa coraz większą popularność i jak najbardziej warto byłoby rozpatrzyć właśnie i taką możliwość docieplenia swojego poddasza. Niemniej jednak, czy to na pewno nie jest przereklamowane?

Czym jest pianka?

To nic innego jak nowoczesny i bardzo szczelny materiał wykorzystywany m.in. właśnie do docieplania poddasza, czy budynków. Ten materiał nie jest tak popularny, jak np. styropian, ponieważ należy nastawiać się tutaj na nieco wyższe koszty do jego wdrożenia. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że mamy tutaj do czynienia z naprawdę dobrą izolacyjnością cieplną, dzięki czemu można więcej zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie w kolejnych latach.

Jak to działa?

Otóż pianka po jej nałożeniu potrafi się rozprężyć do 120 razy, a więc jest tutaj jak najbardziej możliwa aplikacja do nawet trudno dostępnych miejsc. Co więcej, używanie pianki pomaga skutecznie wyeliminować wszelkie mostki termiczne, które bardzo często powstają np. podczas używania do ocieplenia styropianu.

Na pewno należy podkreślić fakt, iż ocieplanie pianką poliuretanową nie obciąża zbytnio konstrukcji dachu, bowiem jest to niezwykle lekkie rozwiązanie i jak najbardziej warto jest go rozważyć zamiast styropianu, czy waty szklanej. W przypadku pianki metr ocieplenia może ważyć od 2-6 kg, a więc nie jest to duża ilość.

Jak to wdrożyć u siebie?

Zastanawiasz się nad tym, jak wykonać aplikację takowej pianki? Optymalnym rozwiązaniem jest wynajęcie specjalistycznej firmy, która się tym na co dzień zajmuje i na pewno będzie w stanie Ci skutecznie pomóc. Dzięki temu nie będziesz się musiał martwić o to, czy pianka na pewno jest dobrze nałożona i nie będzie najmniejszych problemów z minimalizowaniem rachunków za ogrzewanie. Zdecydowanie radzimy się zastanowić nad tym rozwiązaniem, bowiem, jak można przeczytać w sieci, nie brakuje zadowolonych klientów, którzy polecają ten rodzaj docieplenia.

Jak zatem widzisz, izolacja przy pomocy pianki PUR jak najbardziej ma sens i warto byłoby przynajmniej zapoznać się z tą technologią i zapytać o nią firmy, które na co dzień zajmują się jej aplikowaniem na poddaszach klientów. Dzięki temu na pewno zyskasz więcej wiedzy, a tym samym zdecydujesz się na zainwestowanie w nią swoich pieniędzy, bo jak najbardziej jest to jedna z lepszych możliwości.