Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-04-05 13:51:18 przez Czas2012

Rozładowywanie baterii wysokich napięć. Pomiary i systemy rozładowania akumulatorów, baterii i innych modułów

Przejmujesz wyczerpane baterie? Prowadzisz punkt zbiórki? A może jesteś producentem i co jakiś czas musisz pozbyć się uszkodzonych ogniw? Przed utylizacją lub recyklingiem trzeba pozbawić je ładunku elektrycznego. Zobacz, dlaczego to takie ważne i jak należy przeprowadzić całą procedurę.

Rozładowywanie baterii wysokich napięć prądem - końcowy etap żywotności ogniw

W nawet na pozór wyczerpanej baterii może nadal gromadzić się ładunek. Żeby przestała stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska, trzeba ją wyzerować. To zadanie nie tylko chroni baterię przed samoczynnym ładowaniem, ale też odzyskaniem potencjału energetycznego. 

Tylko całkowicie rozładowane ogniwa są bezpieczne i można je zniszczyć. Czynność ta sprawia również, że baterii nie da się ponownie użytkować. Wszystkie jej parametry są nieaktywne, dzięki czemu nie trafi ona w niepowołane ręce i nie skończy jako element materiały wybuchowego czy innego niezbezpiecznego produktu. Na czym zatem polega rozładowywanie baterii wysokich napięć i jak można go wykonać?

Charakterystyka rozładowania baterii - jak przebiega proces?

Rozładowania ogniwa nie przeprowadzisz samodzielnie. Potrzebujesz ekspertów, którzy dysponują programem. System pozwoli opróżnić baterię i jest na tyle precyzyjny i zautomatyzowany, że eliminuje błędy wywołane czynnikiem ludzkim - od początku do końca maszyna kontroluje kolejne etapy zerowania ogniwa. Oprogramowanie nie wymaga używania chemii czy solanki. Wystarczy je ustawić i podłączyć w wyznaczonym miejscu, a wykona całą pracę za Ciebie - i to o wiele dokładniej.

Kto musi pozbawiać baterie ładunku elektrycznego?

Kontrola potencjalnie niebezpiecznych baterii (wadliwych produkcyjnie, z wyciekami spowodowanymi uszkodzeniem kinetycznym, źle przechowywanych) i niszczenie ich należy do obowiązków producentów oraz zakładów zajmujących się magazynowaniem, recyklingiem i utylizacją ogniw. Pilnując tego, zapobiegasz wybuchowi pożaru w hali magazynowej czy w trakcie transportu. 

Baterie niklowo-kadmowe, akumulatory litowo-jonowe i inne - rozładowanie ogniw do zera

Uszkodzonych i wyczerpanych ogniw nie wywozisz - wszystko odbywa się na terenie Twojego zakładu. Niezależnie od tego, czy masz comiesięczne zapotrzebowanie na rozładunek, czy wystarczy Ci doraźna pomoc.

W przypadku częstych odwiedzin, firma zapewni Ci stacjonarne urządzenia, które na stałe znajdą się w Twoim zakładzie - w specjalnie wyznaczonym dla nich zamykanym i zadaszonym miejscu. A jeśli wizyty będą sporadyczne, wystarczy mobilne urządzenie i kawałek osobnej przestrzeni.

Monitorowanie stanu baterii w danym okresie czasu

Z kwestią pozbawienia baterii ładunku związana jest także ocena stanu jej jakości. Pozwala ona sprawdzić napięcie, temperaturę, pojemność i straty energii w cyklu ładowanie i rozładowanie. Oceniając baterię poprzez przepuszczanie przez nią prądu stałego i zmiennego, dowiadujesz się, czy już kwalifikuje się do wyzerowania i utylizacji. 

Efektywne rozładowanie akumulatorów i baterii dzięki autorskiemu systemowi - wypełnij formularz albo zadzwoń

Rozładunek baterii to odpowiedzialne zadanie, którego nie wykonasz samodzielnie. Korzystaj z usług ekspertów, takich jak Battery Energy Back. Firma ta zajmuje się automatycznym rozładowywaniem ogniw, a także oceną ich właściwości. Pracuje na autorskim oprogramowaniu, które zgrabnie zeruje baterie, nie pozostawiając śladu po ładunku elektrycznym. W ten sposób przygotowuje je do utylizacji i recyklingu.