Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-06-15 18:02:56 przez Czas2012

Slugging, czyli wazelina na twarz. Koreański trend podbija serca Polek?

Od jakiegoś czasu w Polsce dużą popularnością cieszy się koreańska pielęgnacja twarzy. Dwuetapowe oczyszczanie, serum, esencje, maseczki w płachcie pomagają w uzyskaniu świetliście pięknej cery i chronią przed przedwczesnym starzeniem skóry. Do modnych zabiegów zalicza się także slugging. Co daje wazelina na twarz i czy Polki powinny ją stosować?

Slugging - na czym polega i czy warto go stosować?
Slugging polega na nakładaniu wazeliny na twarz. Poprawnie wykonany ma nawilżyć cerę i sprawić, że będzie ona promienna, jedwabiście gładka i wypoczęta. Jak to się dzieje, skoro wazelina sama w sobie nie nawilża? Produkt ten ma za zadanie domknąć nawilżenie w skórze i sprawić, że odżywcze składniki z kremu wnikną jeszcze głębiej i zadziałają ze zdwojoną mocą. Oczywiście stanie się tak wyłącznie wtedy, gdy wykonamy slugging poprawnie. Czy slugging może wywołać jakieś niepożądane rezultaty?

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2022/2.jpg

Czy nakładanie wazeliny na twarz zapycha?
Decydując się na wazelinowanie twarzy należy jeszcze bardziej przyłożyć się do poprzednich etapów pielęgnacji skóry, oraz dokładnie oczyścić ją już po wykonaniu zabiegu. Jeśli tego nie dopilnujemy, w efekcie możemy zapchać skórę i doprowadzić do pojawienia się wyprysków. Warto też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu poduszki, ponieważ slugging najlepiej robić na noc, przed położeniem się spać. Wazelina jest tłustą pastą, która zostawia ciężkie do usunięcia plamy. Przed położeniem się do łóżka można więc okryć poduszkę starym ręcznikiem. Jak właściwie przeprowadzić slugging, by uzyskać dobre rezultaty?

Slugging krok po kroku - jak go prawidłowo zrobić?
Krokiem pierwszym podczas wykonywania sluggingu jest dokładne oczyszczenie twarzy z resztek makijażu oraz różnych innych zanieczyszczeń. Najlepiej w tym celu zrobić oczyszczanie dwuetapowe, popularne w koreańskiej pielęgnacji. Polega ono na usunięciu makijażu za pomocą płynu micelarnego i domyciu skóry pianką, żelem lub mleczkiem. Następnie, po dokładnym osuszeniu twarzy nakładamy tonik lub hydrolat, dopasowany do potrzeb cery. Kolejny krok to wklepanie serum, warto sięgnąć po kosmetyk z kwasem hialuronowym, ponieważ podbije to efekt nawilżenia. Ostatni krok przed nałożeniem wazeliny, jest zaaplikowanie na skórę odżywczego kremu nawilżającego na noc. Kiedy kosmetyk się wchłonie, całą twarz pokrywamy cienką warstwą wazeliny. Jakich efektów możemy spodziewać się nazajutrz?

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2022/3.jpg

Slugging - efekty zabiegu
Rano należy dokładnie oczyścić skórę, najlepiej skorzystać również z dwuetapowego oczyszczania. Po zmyciu wazeliny skóra powinna wyglądać na wypoczętą, świetlistą oraz idealnie nawilżoną. W celu podtrzymania efektów zabiegu warto zastosować pełną, poranną rutynę pielęgnacyjną, czyli tonik, serum oraz krem na dzień. Decydując się na koreańską pielęgnację twarzy, nie wolno zapominać też o kremie SPF na dzień, by chronić skórę przed fotostarzeniem. Slugging można stosować raz w tygodniu lub częściej, jeśli nasza skóra jest mocno przesuszona i wymaga ekstremalnego nawilżenia i ochrony. Jaką wazelinę do zabiegu wybrać?

Jaka wazelina sprawdzi się przy sluggingu?
Do sluggingu najlepiej sprawdzi się zwykła, biała wazelina bez dodatków. Taki produkt jest tani i wydajny, więc posłuży nam do wielu zabiegów. Wazelina na Wapteka.pl dostępna jest w kilku wariantach smakowych, jednak do sluggingu najlepiej wybrać białą, bez dodatkowych substancji zapachowych.