Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-11-22 00:08:11 przez system

Startup w pigułce. Od czego zacząć?

Jak powszechnie wiadomo, każdy musi jakoś zacząć jeśli chodzi o wystartowanie z nowym biznesem. Od założenia startup'u zaczynali najwięksi giganci obecni na rynku tacy jak, Google czy Twitter. Nie wszyscy rozumieją znaczenie definicji startup. Może po przeczytaniu szybko się zmobilizujesz i za jakiś czas twój biznesplan podbije światowe rynki – komentuje Ewelina Nadworna, prezes zarządu BOSS pożyczka.Duża część osób utożsamia każdą nową działalność ze startup'em. Nie jest tak w każdym przypadku. Startup'em jest firma, która powstała w celu wypromowania nowego i innowacyjnego pomysłu – dodaje ekspert BOSS pożyczka. Co więcej, powinno się przy tym ponosić bardzo niskie koszty, ponieważ głównym celem jest osiągnięcie sporych zysków oraz uzyskanie rozgłosu o dużym zasięgu. Tego rodzaju działalności inwestują w nowe technologie. Mimo wszystko startup'y działają również w innych biznesowych branżach. Startup'em nazywamy także tymczasową działalność, która głównie skupiona jest na poszukiwaniu innowacyjnych sposobów i reguł działania. Jego celem jest też pozyskiwanie kontaktów oraz wsparcia finansowego w celu wprowadzenia nowego pomysłu na rynek.

Prawda czy nie?

Na temat startup'ów powstało wiele mitów. Musisz się dowiedzieć co należy zrobić, aby twój innowacyjny pomysł spełniał jego warunki. Nie jest tu ważny wiek. Liczą się chęci wdrożenia nowego pomysłu w życie.

Wiele przedsiębiorców jest zdania, iż Start'up jest przeznaczony tylko dla przedsiębiorców w młodym wieku. Nie jest to prawdą. Jeśli masz dobry pomysł, w każdym wieku masz szansę założyć biznes, który jest zgodny z podstawowymi założeniami Startup'u.

Startup nie musi być pierwszą firma. Jeśli w przeszłości miałeś firmę związaną z prowadzeniem konkretnych usług, nadal masz szansę na wymyślenie innowacyjnego projektu i idei. Musisz go tylko rozwijać jako Startup.

Startup nie dotyczy tylko strefy IT. Oczywiście strefa ta cieszy się największą popularnością i zainteresowaniem. Nie świadczy to jednak o tym, że inne dziedziny są wykluczone spod zakresu znaczenia tej definicji.

Czy to dobry pomysł?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna. Tak, jest to bardzo dobry pomysł. Startup jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nigdy wcześniej nie zarządzały własnym biznesem oraz nie posiadają odpowiednich środków pieniężnych na założenie własnej firmy. Decydując się na otworzenie Startup'u zyskasz nie tylko wiele kontaktów czy wsparcie ze strony inwestorów, ale również doświadczenie. Co więcej, możesz uzyskać pomoc ze strony Unii Europejskiej czy Powiatowych Urzędów Pracy usytuowanych w twojej miejscowości.

Od czego zacząć?

Proces założenia Startup'u jest tak samo pracochłonny, jak założenie nowej działalności gospodarczej. Zrób wszystko, aby swój innowacyjny pomysł jak najszybciej wdrożyć w życie. Sukces z pewnością zmotywujecie cię do dalszego działania.

Najistotniejszym aspektem jest nieprzeciętny pomysł. W tym celu zacznij spisywać na kartce papieru, co chciałbyś zrobić i wdrożyć w życie. Ewentualnie pomyśl, kto mógłby ci pomóc. Zbadaj i określ docelową grupę potencjalnych odbiorców. Zrób również research na rynku, który ułatwi sprawdzenie czy dany pomysł ma szansę na sukces. Ważną kwestia jest biznesplan. Powinien on określać nie tylko doraźne cele, ale również te długofalowe. Zorientuj się, które z firm mogą być pomocne. Ktoś musi zainwestować w innowacyjny pomysł. Skup się na szukaniu prywatnych inwestorów. Są oni bardzo chętni do współpracy i posiadają spore zasoby gotówki, którą mogą w coś zainwestować. Na różnego rodzaju konferencjach również możesz znaleźć potencjalnych inwestorów. Poszukaj w Internecie jakie są opcje jeśli chodzi o dofinansowanie ze środków UE. Od samego początku działaj zgodnie z planem i założonymi celami.

Startup może przybierać różne formy. Wybór zależy głównie od pomysłu i idei. Może mieć on formę strony internetowej, a nawet mobilnej aplikacji. Istotny jest fakt, iż Startup nie musi być wcale zarejestrowany jako firma. Wówczas możesz zaoszczędzić na dodatkowych opłatach takich, jak faktury i podatki. Najistotniejsze jest to, aby nie ponosić na samym początku wielkich strat. Zastanów się również nad wydatkami, które mogą zostać wygenerowane dopiero w przyszłości, gdy nowy biznes okaże się świetnym pomysłem. Kosztorys musisz stale modyfikować i zmieniać zgodnie z aktualnymi zmianami.

Głównym celem powinno być skupienie się na firmie i innowacjach. Dobry Startup powinien nie tylko sprzedać swój pomysł, ale również docierać do jak największej grupy potencjalnie zainteresowanych osób.

Bądź zmotywowany i odnoś sukcesy – dodaje ekspert BOSS pożyczka.

Good Luck!

*Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie:bosspozyczka.pl BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup’ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. *

WERONIKA LECHAŃSKA