Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-03-01 12:51:51 przez Czas2012

Szafy chłodnicze gastronomiczne przeszklone i z pełnymi drzwiami

Jak przechować zapas żywności? W pojemnych szafach chłodniczych. Zaplecze gastronomiczne gotowe na wszystko

Dzielą się na szafy chłodnicze i mroźnicze. Pozwalają przechowywać produkty wrażliwe na temperaturę i łatwo psujące się. Mrożąc żywność, ograniczasz liczbę dostaw, bo możesz zamówić więcej za jednym razem, a potem tylko systematycznie wyjmować w miarę potrzeb. Zamiast 5 różnych faktur wprowadzasz 1, oszczędzając czas. Zobacz, która szafa chłodnicza przyda się w Twoim lokalu gastronomicznym.

Dwudrzwiowe i jednodrzwiowe szafy chłodnicze

Dopasujesz je do możliwości lokalowych, a przede wszystkim do codziennego obrotu i zapotrzebowania. Dwudrzwiowe są oczywiście większe, szersze i kryją większą liczbę półek niż szafy z jednym skrzydłem. Na zapleczu zwykle mieści się magazyn pełen regałów i skrzynek, ale na szczęście niektórzy producenci oferują wykonanie profesjonalnych mebli sklepowych na wymiar.

Szafy chłodnicze zapleczowe dla gastronomii

Szafy chłodnicze wykonane są ze stali nierdzewnej albo blachy malowanej proszkowo. Wszystkie materiały są bezpieczne dla zdrowia i żywności. Duże gładkie powierzchnie łatwo wyczyścisz, bez potrzeby gimnastykowania się. 

Gruba warstwa izolacji i oświetlenie LED, a także ekologiczne czynniki chłodnicze pozwalają oszczędzać energię elektryczną potrzebną do pracy urządzenia. Nowy sprzęt pozwoli Ci zbić rachunki, a to w świecie szalejących podwyżek zaleta, której nie da się zignorować.

Świeżość przez długi czas - bezpieczna żywność

Mnóstwo produktów spożywczych o różnych smakach i zapachach w jednym miejscu? To wcale nie musi skończyć się mieszanką aromatów, która zbije klientów z nóg. Wystarczy, wiedzieć, że istnieje system TiO2, który zapobiega przenikaniu tych właściwości, dzięki czemu wszystko smakuje tak, jak powinno, nawet jeśli leży obok siebie przez dłuższy czas. 

Szafy z dotykowym panelem sterowania dają się łatwo regulować. Automatyczne odszranianie i odparowanie skroplin ułatwia korzystanie z urządzenia, a samozamykające się drzwi gwarantują bezpieczeństwo schowanych produktów. Nie budzisz się w środku nocy, zastanawiając, czy na pewno domknąłeś szafę, czy czeka Cię powódź roztopionych lodów.

Przeszklone szafy - wygoda i porządek

Produkty ze szklanymi drzwiami przydają się zwłaszcza na hali sprzedaży, choć odnajdują się również na zapleczu. Od razu widzisz, co jest w środku i nie musisz się zastanawiać, czy już czas złożyć kolejne zamówienie na mrożony szpinak.

Chronisz restaurację przed stratami, bo bez przekopywania lodówki widzisz, czy jakieś opakowanie nie zapodziało się pod innymi lub spadło na dół. Unikasz sytuacji, w których po roku znajdujesz zapomniane mięso, które do niczego już się nie nadaje i ląduje w koszu, a Ty masz kolejną pozycję do wpisania na RW.

Oferta szaf i chłodziarek do zastosowań komercyjnych

Wyposażenie, które służy przez lata, nie psując się i dba o Twoje rachunki? Sprawdź, jak tę kwestię rozwiązała firma Bolarus. To właśnie ona jest odpowiedzialna za stworzenie technologii TiO2, co świadczy o dużym zaangażowaniu w ulepszanie urządzeń chłodniczych. W ofercie mają dostępnych kilka modeli szaf, ale tworzą je również pod wymiar.