Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-02-16 10:28:51 przez Czas2012

Tablice manipulacyjne dla dzieci. Edukacyjne zabawki sensoryczne

Tablica manipulacyjna - dlaczego powinna znaleźć się w pokoju każdego malucha? Tablice sensoryczne, które zadbają o rozwój Twojego dziecka

Interesujesz się metodą montessori? Wiesz, jak ważna jest pomoc dziecku w rozwijaniu naturalnych umiejętności? Chcesz mu pokazać, jak działa otaczający je świat? Wybierz bezpieczny zestaw zabawek w postaci tablicy manipulacyjnej, dzięki któremu kreatywnie spędzi czas i zaspokoi swoją ciekawość. Sprawdź, jak połączyć dobrą zabawę z nauką, która nie zmęczy kilkulatka.

Drewniane tablice manipulacyjne z ciekawymi akcesoriami przyciągają uwagę

I dlatego właśnie mogą być używane już przez rocznych malców, oczywiście pod opieką rodziców. Jeśli wybierzesz model stojący, zabawka towarzyszyć Wam będzie wszędzie - kuchni, salonie i na wakacyjnym wyjeździe. Zapomnisz, że w czasie deszczu dzieci się nudzą. Elementy tablicy, takie jak klocki czy zasuwki dają się łatwo chwytać małymi rączkami, więc nawet najmłodsi nie będą mieć problemu z ich obsługą. Taki produkt to również ciekawa część dekoracji dziecięcego pokoju.

Zabawki sensoryczne zapewniają rozrywkę przez długie godziny

Frajda płynąca z ich użytkowania jest nieporównywalna z innymi atrakcjami. Na drewnianej płycie przymocowane są przedmioty o zróżnicowanych właściwościach, kształtach i fakturach, a każda z nich wymaga innych umiejętności. W ten sposób dzięki jednej tablicy maluch ma zapewnioną zabawę na wiele godzin. Co więcej - nie znudzi mu się ona nawet po kilku miesiącach. Dzieciaki uwielbiają eksplorować nowe tereny i kochają doświadczenia, a tutaj zawsze znajdzie się coś do odkrycia.

Zabawki edukacyjne doskonalą umiejętności malucha

Dziecko potrafi bawić się nimi godzinami. I nawet nie wie, kiedy zaczyna coraz więcej rozumieć, łączyć fakty, a jego zdolność logicznego myślenia staje się coraz bardziej rozwinięta. Wie, że kiedy naciśnie klakson, wydobędzie z niego dźwięk. Po kolejnych próbach potrafi już za pierwszym razem dopasować wtyczkę do gniazdka, a wiązanie sznurówek staje się dla niego łatwiejsze.

Elementy codziennego użytku umieszczone na tablicy kształtują samodzielność, pobudzają kreatywność i doskonalą koordynację ręka-oko. Aktywizują niemal wszystkie zmysły bez ryzyka przebodźcowania, jak ma to miejsce w przypadku wielu innych zabawek. Zaspokajają ciekawość świata, jednocześnie dając inspirację do kolejnych poszukiwań.

Prawidłowy rozwój dziecka dzięki (nie)zwykłym przedmiotom

Doskonale wiemy, że wszystkie maluszki rozwijają się w innym tempie i poznają świat na swój własny sposób. Dlatego zabawki w duchu montessori są tak pomyślane, by spełnić potrzeby każdego dziecka.

Komplet akcesoriów potrafi zająć dziecko na pół dnia. My dorośli nie zwracamy uwagi na przedmioty codziennego użytku, takie jak klamki czy włączniki. Dla nas jest to coś normalnego. Jednak dla dzieci te elementy to jak brama do innego świata. Zachęcają do sprawdzenia sposobu ich działania, a przy tym pozwalają ćwiczyć małą motorykę. Również dziecięce zmysły są stymulowane w różnoraki sposób - od wzroku i dotyku aż po słuch. 

Wybierz tablicę sensoryczną i pozwól dziecku odkrywać świat

W Manibox.pl znajdziesz różne rodzaje zabawek dostosowane do wieku i stopnia zaawansowania malucha. Małe, średnie i duże, zaprojektowane w stylu skandynawskim tablice manipulacyjne, czekają na Twój wybór. Zobacz, którą z nich najchętniej będzie się bawić Twoje dziecko.

Produkty te stanowią także świetny pomysł na prezent dla dziecka. Zdecyduj się na spersonalizowany model z imieniem pociechy - taka wyjątkowa zabawka na długo zagości w jej pokoiku.