Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-02-14 21:33:58 przez system

Tanie budowanie floty samochodowej

Na pewno rozwój firmy transportowej nie należy do zadań łatwych, ponieważ wymaga naprawdę sporych nakładów finansowych. Oczywiście olbrzymią część pieniędzy pochłaniają samochody dostawcze, które mają zarabiać na firmę. Trzeba również pomyśleć o działaniach marketingowych, czy też wypłatach dla ewentualnych pracowników. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzi się skorzystanie z wynajmu samochodów dostawczych.

Dlaczego jest to takie korzystne i co daje potencjalnemu klientowi takiej firmy?

Odliczenie podatku

Kiedy decydujesz się na wynajem samochodów dostawczych, to wtedy płacisz coś na wzór abonamentu na samochód. Każdą ratę za wynajem możesz bez większych problemów wliczyć sobie w koszty prowadzenia działalności gospodarczej i dzięki temu oszczędzasz na podatkach, a jednocześnie masz solidną flotę pojazdów, która stale przynosi Ci zyski. Właśnie z tego powodu wynajem samochód w <http://autakrajowe.com.pl/> cieszy się tak ogromną popularnością i z roku na rok ma coraz więcej zadowolonych klientów.

Czy podatki to jedyna korzyść?

Oczywiście, że nie. Przede wszystkim właściciel młodej firmy transportowej nie jest zmuszony do wydawania kilkuset tysięcy złotych na nowe samochody w zaledwie pierwszym dniu prowadzenia działalności. Rata za wynajem, czy leasing jest zdecydowanie niższa i pozwoli stopniowo rozkręcać firmę, bez martwienia się skąd wziąć pieniądze na kolejne działania, skoro wszystko zostało zarezerwowane na flotę pojazdów. Często zdarza się również tak, że nie ma nawet wystarczających środków na zakup pierwszego samochodu, nie mówiąc już o całej flocie pojazdów.

Takie możliwości przydają się również w firmach, gdzie samochody dostawcze wykorzystywane są wyłącznie od czasu do czasu. Wtedy nie ma najmniejszego sensu ponoszenia bardzo wysokich kosztów wynikających z zakupu nowego samochodu, tylko lepiej jest zdecydować się na korzystanie z wynajmowanych pojazdów.

Jak więc widzisz, plusów jest tutaj zdecydowanie bardzo dużo i każdy początkujący przedsiębiorca powinien mocniej zastanowić się nad tym, czy nie byłaby to najlepsza opcja dla niego. Na pewno tego typu decyzji nie można podejmować zbyt pochopnie, ponieważ potem może to zaważyć na całej działalności gospodarczej i jej płynności finansowej. W sieci można znaleźć również wiele opinii osób, które skorzystały z wynajmowania samochodów do firmy i nie żałują tego kroku. Po prostu potrzebna jest tutaj konkretna oferta.