Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-06-30 21:38:35 przez Czas2012

Termomodernizacja poddasza. Skorzystaj z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze

Chcesz poprawić termoizolację swojego domu? Takie przedsięwzięcie może okazać się kosztowne, dlatego sprawdź, czy możesz skorzystać z dofinansowania. Sprawdź, jak wygląda termomodernizacja poddasza z dotacją Czyste Powietrze - kiedy możesz ją uzyskać i na co przeznaczyć.

Termomodernizacja poddasza - Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze, oprócz wymiany źródła ciepła na nowe, przewiduje dotację również na zakup materiałów potrzebnych do montażu ocieplenia. Dlatego nawet jeśli nie wymieniasz pieca, również możesz skorzystać z dofinansowania na wełnę mineralną, membrany, folie i pozostałe produkty do stworzenia szczelnych przegród, które pomogą Ci ograniczyć koszty ogrzewania.

Termomodernizacja - ocieplenie poddasza wełną mineralną

Do pokrycia poddasza ociepleniem najlepiej wybrać budowlaną wełne szklaną dostępną w formie rolek lub płyt. W izolacji poddasza bardzo ważne jest dokładne wypełnienie wszystkich trudno dostępnych miejsc przestrzeni dachowej (np. przy krokwiach), tak żeby nie powstały mostki termiczne, przez które uciekać będzie ciepło. Stąd też wełna szklana lepiej sprawdzi się w takim przypadku niż drugi rodzaj wełny, czyli skalna. Choć obie mają bardzo dobry współczynnik przewodzenia ciepła lambda, to ta druga jest bardziej zbita i przez to nieelastyczna.

Gdzie przeprowadzisz prace termomodernizacyjne w ramach dotacji?

Dofinansowanie ocieplenia poddasza w mieszkaniu lub domu w programie Czyste Powietrze obejmuje wyłącznie istniejące już budynki i lokale. Dotyczy właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych wydzielonych z budynków jednorodzinnych, dla których stworzono osobną księgę wieczystą.

Dotacje przyznaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wystarczy złożyć wniosek, żeby otrzymać pieniądze.

Program Czyste Powietrze - jaka jest wysokość dotacji?

Kwota dofinansowania zależy od progów dochodowych w gospodarstwie domowym, w którym ma być przeprowadzona termomodernizacja:
- 1894 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym,
- 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Przy najwyższym możliwym dofinansowaniu progi dochodowe wynoszą:
- 1090 zł na osobę w gospodarstwie jednoosobowym,
- 1526 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Możesz złożyć nawet 2 wnioski o dofinansowanie. Jeśli początkowo nie planowałeś termomodernizacji i złożyłeś wniosek tylko o dotację na wymianę pieca, bez problemu dodasz nowy punkt do wniosku, w którym zaznaczysz również chęć wymiany ocieplenia.

Izolacja dachu i wymiana źródła ogrzewania zwiększą efektywność energetyczną

Z Czystym Powietrzem wymienisz źródło ciepła i ocieplisz dom. Dzięki programowi coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z ekologicznych rozwiązań, takich jak pompy ciepła czy fotowoltaika. Dzięki dofinansowaniu na termomodernizację poprawisz izolacyjność poddasza i ścian, dzięki czemu nowe urządzenie będzie pracowało bardziej efektywnie.

Skorzystaj z dofinansowania na ocieplenie domu

Planujesz zrobić kompleksową termomodernizację z wymianą pieca i ocieplenia poddasza oraz ścian i podłóg? Chcesz zminimalizować rachunki za energię cieplną? Wykorzystaj dostępne środki i złóż wniosek o dofinansowanie. W Isover znajdziesz wszystkie potrzebne ci materiały do podniesienia komfortu grzewczego na poddaszu użytkowym i w pozostałej części domu.

Materiał prasowy