Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2022-01-26 01:52:42 przez Czas2012

TOP 5 dobrze zaprojektowanych i wygodnych domów parterowych z garażem i tarasem – przegląd kosztów budowy

Osoby decydujące się na budowę domu mogą wybierać z licznych propozycji. Spory poziom wygody może zapewnić dom parterowy z garażem i tarasem – oto pięć najciekawszych projektów tego typu.

Zalety posiadania domu z tarasem
Dom z tarasem to bardzo popularny wybór wśród inwestorów. Taka przestrzeń zapewnia wiele korzyści – jest to przede wszystkim strefa, w której można bardzo przyjemnie spędzić czas wolny. Taras idealnie sprawdzi się także jako miejsce na przyjemne zjedzenie śniadania czy zorganizowanie różnego rodzaju imprez rodzinnych bądź spotkań przy grillu. Co więcej, taras doskonale komponuje się z dobrze urządzonym ogrodem, a sam w sobie może stanowić dodatkową część domu w przypadku konstrukcji z zadaszeniem. Interesujące projekty domów z tarasem znajdziesz na domoweklimaty.pl.

Przydomowy garaż – korzyści
Zadaszone miejsce na przechowywanie pojazdu to świetne zabezpieczenie przed różnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez warunki atmosferyczne – zwłaszcza defektami karoserii. Ponadto dzięki garażowi możemy skutecznie uchronić samochód przed kradzieżą czy efektami gradu bądź obfitych opadów. Stopień komfortu jest nieporównywalnie wyższy niż w przypadku parkowania auta pod gołym niebem, zwłaszcza w miesiącach zimowych.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/klimek_4_vis1.jpg

W garażu możemy także zagospodarować przestrzeń na przydomowy warsztat. Decydując się na dom z garażem, można wybrać spośród dwóch głównych opcji – obiekt połączony z domem lub wolnostojący. Pierwszy wariant zapewnia większą wygodę na przykład w deszczowy dzień: wchodząc przez garaż, na pewno nie zmokniemy. Dodatkowe wejście do domu to też pewnego rodzaju udogodnienie.

Co warto wiedzieć, decydując się na budowę domu z tarasem i garażem?
Przede wszystkim należy pamiętać, że zdecydowanie się na elementy takie jak garaż i taras zwiększa koszty budowy. Garaż połączony z domem należy też ocieplać w taki sam sposób, jak resztę budynku – zakup materiałów termoizolacyjnych wymaga zatem dodatkowych fundusze. Konieczne jest także dysponowanie nieco większą przestrzenią, co może skutkować zmniejszeniem właściwej przestrzeni użytkowej domu. Są to jednak dość niewielkie problemy, które zdecydowanie przegrywają z licznymi korzyściami garażu oraz tarasu.

Pięć świetnych propozycji domów parterowych z tarasem i garażem
Na stronie DomoweKlimaty.pl można znaleźć wiele starannie przygotowanych projektów domów parterowych z garażem i tarasem. Oto piątka najciekawszych propozycji, które spełnią wymagania niejednego inwestora:

• 4 Pory Roku – powierzchnia użytkowa 124,5 m2 i garaż dwustanowiskowy to bardzo wygodne połączenie nawet dla dużej rodziny. Średni koszt budowy w systemie zleconym wynosi 388 tysięcy złotych.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/4_pory_roku_ii_2_.png

• Adria II – powierzchnia użytkowa 174,64 m2, obszerne wnętrze, przestronny garaż i dwustanowiskowy garaż. To projekt zapewniający niesamowity poziom komfortu, a jego realizacja przez generalnego wykonawcę to koszt 490 tys. zł.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/viz_1.png

• Akord 10 – jeden z bestsellerowych projektów dostępnych na portalu. Znajdziemy tutaj taras, garaż z miejscem na dwa samochody oraz 144,7 m2 powierzchni użytkowej. Kosztorys prezentuje się podobnie jak w przypadku domu Adria II.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/akord-10_vis1.png

• Alfa – nieco bardziej kompaktowe rozwiązanie; w tym przypadku mowa o metrażu 78,46 m2. Garaż pomieści jedno auto – nie zabrakło tutaj także tarasu. Pełna realizacja opcji z wykończonym strychem kosztuje nieco ponad 330 tys. zł przy wykorzystaniu systemu zleconego.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/alfa_01.png

• Alt – energooszczędny dom o powierzchni użytkowej 102,78 m2. Projekt obejmuje jednostanowiskowy garaż oraz zadaszony taras. Koszt budowy systemem zleconym to niecałe 375 tysięcy złotych.

/media/user/images/upload/Styczen/Styczeń 2022/alt_viz1-1.png