Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2016-08-25 10:52:36 przez system

Urlop marzeń w polskich górach

O uroku polskich gór i ich zbawiennym wpływie na zdrowie chyba nikogo nie trzeba już nikogo przekonywać. Od lat turyści przyjeżdżają do popularnych miejscowości na południu Polski, aby wypocząć, a pacjenci, aby podleczyć swój schorowany organizm. Nie bez znaczenia są również wycieczki szkolne, wyjazdy służbowe lub samotne wyprawy, które gwarantuje odrobinę ciszy i spokoju w hałaśliwym świecie. Dlaczego urlop w kurorcie górskim jest uważany za coś wyjątkowego? Czy rzeczywiście działa zbawiennie na kondycję fizyczną i psychiczną?

#### Tysiące ofert

Biura podróży komponują wycieczki nie tylko do ciepłych krajów Europy i świata, ale również organizują wycieczki na terenie kraju. Co ciekawe, wiele z nich dopasowuje plan wyjazdu oraz harmonogram zajęć w zależności od potrzeb klientów (od pełnego wypoczynku po bardzo wyczerpujące aktywności na stokach i szlakach). W przypadku dużych grup możliwa jest negocjacja ceny, pomoc miejscowego przewodnika oraz tańsze bilety wstępu do najważniejszych zabytkowych.

Hotel dla każdego

Wśród licznych propozycji noclegowych dostępnych w Internecie na szczególne zainteresowanie zasługują propozycje niewielkich schronisk, prywatnych kwater czy gospodarstw agroturystycznych, które chętnie przyjmują gości, często gwarantują pełne wyżywienie, a cennik jest przyjazny nawet dla studentów. Oczywiście przyjezdni z większymi wymaganiami i pokaźnym budżetem na pewno znajdą hotel lub apartament dla siebie. Wiele obiektów posiada strefy SPA, siłownie, korty tenisowe, pola golfowe oraz całe mnóstwo atrakcji dla dzieci (np. place zabaw, menu obiadowe dla najmłodszych).

Wybierasz się w Karpaty z rodziną i nie wiesz, który hotel wybrać? Skorzystaj z oferty strony <http://perlapoludnia.pl/> i ciesz się wspaniałym wypoczynkiem w górach!

Przystępne ceny

W przeciwieństwie do nadmorskich miejscowości, które są drogie i nie zawsze zadbane, wsi i miasteczka górskie nie wyróżniają się zbyt wysokimi cenami. Znaleźć można naprawdę piękne domki w cudownych okolicznościach przyrody, z dala od ruchliwej drogi nawet za 60 zł za dobę (dla dwóch osób). Oczywiście w sezonie ceny są nieco wyższe, ale wciąż przyjazne nawet dla tych, którzy nie zaoszczędzili zbyt wiele na wakacje.

Na zakończenie warto zauważyć, że wyjazd w góry wpływa na poprawę samopoczucia, lepsze funkcjonowanie układu krwionośnego i oddechowego, a powietrze sprzyja alergikom (czyste i pozbawione większości pyłków i alergenów) oraz osobom z problemami nerwicowymi. Poza tym piesze wycieczki, wspinaczka oraz jazda na nartach pozwalają budować tężyznę fizyczną oraz lepszą odporność.