Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2023-05-22 00:49:33 przez Czas2012

Wakacje w Turcji z dziećmi - czy warto?

Turcja to świetne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji, także z małymi dziećmi. Jest tu tyle atrakcji, że każdy – niezależnie od wieku – znajdzie coś interesującego dla siebie. Kraj jest przy tym zarówno egzotyczny (kultura islamu w połączeniu z typowo śródziemnomorskim klimatem), jak i bardzo nowoczesny, szczególnie pod względem infrastruktury, która sprawia, że poruszanie się po nim jest wyjątkowo łatwe. Sprawdź, czy Turcja z dziećmi to dobry pomysł na wakacyjny urlop za granicą!

Turcja - wakacje z dziećmi pełne swobody

Turcy wprost szaleją na punkcie dzieci. I to dosłownie. Małe dziecko cieszy się tu niczym nieskrępowaną swobodą. Wszędzie – w restauracji, w hotelu czy w środkach komunikacji – dzieci biegają, skaczą, bawią się i krzyczą przy pełnej aprobacie dorosłych. Podczas wakacji z dziećmi w Turcji czasami wręcz można odnieść wrażenie, że tureckie maluchy są aż nadto rozwydrzone. Nikomu jednak do głowy nie przyjdzie zwrócić uwagi rodzicom, że jego dziecko w czymś przeszkadza czy zakłóca spokój.

Dzieci w Turcji (także te turystów) budzą powszechne zainteresowanie dorosłych. Nie należy więc się dziwić, gdy ktoś obcy bawi się z naszym dzieckiem, czy wręcz głaszcze je albo nawet przytula. Nie ma w tym żadnych podtekstów. To po prostu wyraz sympatii do najmłodszych. Sprawdź oferty wakacji w Turcji z dziećmi: https://r.pl/turcja

Wakacje w Turcji z dzieckiem - plaże stworzone do zabawy

Turcja ma piękne plaże, które są idealne dla rodzin z dziećmi. Wieczne słońce, ciepłe morze, drobny piasek, piaszczyste plaże i wiele atrakcji wodnych. W kurortach turystycznych wiele plaż jest pilnowanych przez ratownika. Często też zdarza się, że dla dzieci wyznaczony jest specjalny obszar z płytką wodą (podobnie jak i wiele hoteli posiada baseny z brodzikami dla dzieci – najlepiej dopytać o to przed wyjazdem) ogrodzone bojami. Plaże turystyczne mają zazwyczaj bardzo dobrą infrastrukturę.

Turcja z dziećmi - temperatura i klimat wakacyjny

Podczas wakacji z dziećmi w Turcji trzeba uważać, żeby najmłodsi członkowie rodziny nie przebywali zbyt długo na słońcu. W lipcu i sierpniu temperatury nierzadko sięgają tu 40 stopni Celsjusza, nie należy więc narażać pociech na zbyt długi promieniowanie słoneczne. Na plaże najlepiej chodzić z rana lub późnym popołudniem, unikając największego skwaru w godzinach 11.00 – 14.00. Jeśli w tych godzinach chodzi się gdzieś z dzieckiem, to koniecznie trzeba pamiętać o jakimś nakryciu głowy dla niego.

Czy warto jechać do Turcji na wakacje z dziećmi? Ten kraj oferuje wspaniałe warunki do uprawiania sportów i aktywności. Rodziny mogą korzystać z boisk sportowych, basenów, kortów tenisowych, a także uczestniczyć w kursach windsurfingu czy nurkowania. W Turcji znajduje się też wiele miejsc, w których można skorzystać z atrakcji dla dzieci. Są to zarówno parki wodne, jak i parki rozrywki, nowoczesne, interaktywne muzea czy place zabaw.

Wakacje z dziećmi - w Turcji ceny zachęcają do wypoczynku

W Turcji warto kupić ubrania dla dzieci. Są o ok. 30-40 procent tańsze niż w Polsce. W dodatku jest ich tu naprawdę duży wybór i to zarówno pod względem gatunkowym, jak i samego wzornictwa. Podobnie jest z butami (ceny ubrań są tu na ogół tańsze, niż w Polsce i nie dotyczy to tylko rozmiarów dziecięcych).

W przypadku wakacji z dziećmi w Turcji warto jeszcze podkreślić jedną rzecz – to kraj, w którym można spędzić wczasy za naprawdę atrakcyjną cenę. Wiele hoteli oferuje specjalne pakiety dla rodzin z dziećmi, w których maluchy mogą przebywać za darmo lub za niską cenę. Wiele miejsc oferuje też specjalne zniżki. Wakacje w Turcji z dziećmi można więc zaplanować w taki sposób, aby zmieścić się w określonym budżecie.

Podsumowując, wakacje z dziećmi w Turcji oferują wiele atrakcji i aktywności, a także wspaniałe plaże, smaczne jedzenie i stosunkowo niskie ceny. To idealny wybór dla rodzin, które chcą spędzić udane wakacje.

Artykuł sponsorowany