Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-03-22 15:05:14 przez system

Większość z nas o tym zapomina,

a to niezwykle istotna kwestia dla naszego zdrowia

Jak często pozwalasz sobie na prawdziwy odpoczynek i relaks? Pewnie, jak większość z nas, tłumaczysz się brakiem czasu i mnóstwem codziennych obowiązków. Jednak brak chwili odprężenia, nie dbanie o właściwą regenerację ciała i umysłu, sprawiają, że jesteśmy na co dzień mniej wydajni, spada nasza koncentracja i zaczynamy mieć problemy ze zdrowiem. Jak zatem skutecznie się zregenerować, odpocząć i pozbyć całodniowego stresu?

Mamy na to kilka sposobów.

Po pierwsze, aktywność fizyczna

Tak to już jest, że im mniej się ruszamy, tym mniej mamy sił i energii. Zatem jeśli chcemy odwrócić tę zależność powinniśmy więcej się ruszać, zyskamy bowiem w ten sposób więcej życiowej energii i radości. Jeśli dotąd nie było Ci ze sportem po drodze, zacznij od codziennych spacerów, poskacz z dziećmi na trampolinie w ogrodzie, rozegraj z synem mecz koszykówki, wybierzcie się wszyscy na rodzinną wycieczkę rowerową. Sport, zwłaszcza ten uprawiany na świeżym powietrzu, wyzwala w nas mnóstwo energii i doskonale dotlenia wyczerpany organizm. Dlatego, jeśli chcesz pozbyć się stresu i naprawdę odpocząć – ruszaj się!

Po drugie, wyłącz telewizor, sięgnij po książkę

Telewizja, Internet, radio, telefon – wszystko to doskonale zarówno ułatwia, jak i uprzyjemnia nam życie. Warto jednak czasem odciąć się od tego typu pochłaniaczy uwagi. W zamian możemy sięgnąć po książkę, która ukoi nasze nerwy, rozluźni nas i da wytchnienie naszym wyczerpanym umysłom. Od czasu do czasu taki informacyjny detoks przyda się naprawdę każdemu.

Po trzecie, pyszne jedzenie wyzwala radość

Nawet jeśli brakuje Ci czasem sił na przygotowanie zdrowego, wartościowego i pysznego posiłku, warto się tego podjąć. Możesz przygotować obiad lub kolację wraz ze swoimi bliskimi. Będzie to z pewnością doświadczenie, które was do siebie zbliży i dostarczy wam mnóstwa zabawy. Delektujcie się przy tym zapachami i smakami, celebrujcie chwile spędzane wspólnie przy stole. Wszystko to wyzwoli radość, spokój i skutecznie Cię odpręży.

Po czwarte, sauna i małe, domowe SPA

Wiele osób myśląc o relaksie ma od razu w głowie obraz luksusowego hotelu z bogatą ofertą zabiegów, masaży, sauną i basenem. Cóż, jeśli możemy sobie na taki komfort pozwolić – korzystajmy jak najczęściej. Jednak na co dzień nie musimy wcale rezygnować z tego typu przyjemności i relaksu. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj prywatna, domowa sauna, która zapewni nam relaks o dowolnej porze dnia, kiedy tylko tego zapragniemy. Do tego aromatyczna kąpiel w blasku świeć, którą możemy sobie przygotować, kiedy tylko będziemy mieć na to ochotę. Efekt codziennego odprężenia – zagwarantowany.

Po piąte, sen lekarstwem na wszystko

Brak odpowiedniej ilości snu to mniej sił i energii oraz spadek koncentracji i wydajności podczas codziennych obowiązków. Dlatego tak ważne jest, abyśmy się wysypiali. Zdarza Ci się czasem krótka drzemka w ciągu dnia? Doskonale! Jeśli nie przekracza ona 20 – 30 minut, to jest to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów na regenerację organizmu.

Zadbaj o swoje zdrowie i zdrzemnij się w ogrodzie, skorzystaj z sauny lub poskacz na trampolinie. Wszystko znajdziesz na <https://homegarden.com.pl/>