Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2018-06-04 21:57:28 przez system

Wynajem apartamentów

Zakopane to propozycja dla miłośników architektury

Poszukujesz wyjątkowego apartamentu w górach? Jesteś miłośnikiem architektury? Wynajmij miejsce zaprojektowane w góralskim stylu, które pozwoli Ci zanurzyć w kulturze, a także poczuć wyjątkowo. Dziś już trudno znaleźć mieszkania, które swoją elegancją przypominają stare czasy.

Wspaniała architektura Zakopanego to jeden z elementów, który zachwyca turystów corocznie przybywających do tego miasta. Jej charakterystyka związana jest z uwarunkowaniami geograficznymi, które tutaj występują. Przykładowo skośne dachy mają ochronić dom przed zalegającą grubą pokrywą śnieżną, która występuje podczas zimy. Specyficzne dachy to jedynie jeden z niewielu elementów, które należą do tzw. Stylu Zakopiańskiego. Warto zwrócić uwagę również na wnętrza domów. Posiadają one specyficzne wysokie kamienne podmurówki. Bardzo typowe dla tutejszego budownictwa jest też stosowanie do budowy płazów układanych na zrąb. Budynki w stylu zakopiańskim często są dekorowane rytymi w drewnie zdobieniami. Natomiast dachy kryte są gontem z wysokimi i ozdobnymi kamieniami.

Wynajem apartamentów – Zakopane to styl, na który warto postawić

Styl architektoniczny rodem z Zakopanego kojarzy się również z ozdobnymi tarasami oraz werandami umieszczonymi z tyłu domu, od strony ogrodu. Domy są eleganckie i zapewniają komfortowy wypoczynek. To zazwyczaj kilkupiętrowe wille, z których roztaczają się niesamowite widoki. Elementem charakterystycznym dla stylu zakopiańskiego jest usytuowana pod okapem od południa odkryta weranda, zwana przyłapem. Urlop w apartamencie z tarasem oraz oknami, z których widok roztacza się na panoramę tatr to świetna opcja dla osób, które poszukują czegoś wyjątkowego.

Za twórcę zakopiańskiego stylu uważa się Stanisława Witkiewicza. To on zaprojektował słynną Willę Koliba, która została uznana za pierwszy dom w stylu zakopiańskim. W latach późniejszych powstały kolejne domy i pensjonaty: Pepita, Skoczyska, Staszeczkówka, Oksza, Zofiówka, Nałęcz, Pod Jedlamii inne.

VisitZakopane.pl
ul. Jagiellońska 36, 34-500 Zakopane
Tel. +48 600 49 49 49