Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2017-02-20 12:45:52 przez system

Wypożyczalnie pojazdów - jak skutecznie mogą chronić swoje samochody?

Na polskim rynku przybywa coraz więcej wypożyczalni samochodów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ odkąd jest to usługa skierowana dla "każdego", a nie tylko zamożniejszej części społeczeństwa, to korzysta z niej wiele osób.

Dzisiaj chcemy zastanowić się nad tym, w jaki sposób wypożyczalnie samochodów mogą jeszcze lepiej chronić swoje samochody i sprawdzać jak poruszają się nimi kierowcy, którzy decydują się na wynajem.

Ubezpieczenie to nie wszystko
Oczywiście każda wypożyczalnia powinna mieć ubezpieczona wszystkie pojazdy w najwyższych wariantach , aby w razie wypadku to ubezpieczyciel pokrywał koszty naprawy samochodu. Zazwyczaj jest tak, że za mniejsze uszkodzenia płaci wynajmujący pojazd, o ile do kolizji doszło z jego winy. Niemniej jednak, taka opłata zazwyczaj nie przekracza 500 zł, a resztę wyłoży wspomniane wcześniej towarzystwo ubezpieczeniowe. Jest to bardzo dobra opcja zabezpieczenia dla wypożyczalni, również w przypadku kradzieży samochodu, bowiem w przypadku tego typu działalności ryzyko kradzieży pojazdu jest jak najbardziej możliwe.

Bieżący monitoring pojazdu?
Coraz więcej osób decyduje się na wdrożenie w swojej wypożyczalni monitoringu GPS <https://www.gpsguardian.pl/>. To właśnie dzięki tego typu rozwiązaniom można stale monitorować co się dzieje z danym samochodem i jeszcze łatwiej zarządzać całą flotą pojazdów. Jeszcze nie każda firma zdecydowała się na coś takiego, a to głównie dlatego, iż tłumaczą to sobie zbyt dużą ingerencję w prywatność użytkowników danych samochodów. Tymczasem wcale nie można odbierać tego w ten sposób, bowiem jest to przede wszystkim chronienie swojego mienia. Nowe samochodu kosztują masę pieniędzy, a ich utrzymanie również sporo kosztuje. Nic dziwnego, że wypożyczalnia pojazdów chce dbać o swoje mienie i chronić go wszelkimi możliwymi sposobami.

Za sprawą monitoring GPS można stale można kontrolować wszystkie parametry pojazdu, jak również trasy, którymi poruszał się kierowca. W ten sposób, w razie kradzieży samochodu będzie go można stosunkowo łatwo namierzyć i odzyskać. Jak najbardziej więc warto jest się takimi opcjami interesować i wdrażać u siebie w firmach, szczególnie, jeśli zależy nam na jeszcze większym bezpieczeństwie floty pojazdów, a w szczególności tych najdroższych egzemplarzy.