Kategoria: Twój poradnik
Opublikowano: 2019-09-16 14:25:43 przez Czas2012

Zarabianie na zakładach bukmacherskich

Czy da się zarabiać na bukmacherce?

Zakłady bukmacherskie to dla większości graczy jedynie forma rozrywki, ale istnieje też grupa tzw. zawodowych typerów, którzy czerpią z bukmacherki regularne zyski. Czy na obstawianiu meczów naprawdę da się zarabiać? W tym tekście odpowiadamy na to pytanie.

Czy da się regularnie zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Nawet przygodni gracze, zawierający zakłady bukmacherskie jedynie przy okazji największych imprez sportowych, zadają sobie w końcu pytanie: czy na typowaniu meczów da się regularnie zarabiać? Odpowiedź brzmi "tak", ale sprowadzanie jej do jednego słowa byłoby sporym nadużyciem.

Dlaczego gramy u bukmacherów?
- Ludzie grają dla dwóch powodów. Po pierwsze: chcą nas ograć, sprawdzić się, pokazać, że są lepsi. To gra umiejętności. Jak chcesz zagrać w grę losową, to polecam kulki, a nie bukmacherkę. Po drugie: chcą wygrać pieniądze - mówi w wywiadzie dla Faktu Konrad Komarczuk, prezes firmy bukmacherskiej Fortuna (pełny zapis rozmowy dostępny jest w tym miejscu).

Żeby zrealizować którykolwiek z tych celów, nie obejdzie się bez wnikliwej analizy typowanych zdarzeń. Jeśli chcesz natomiast generować dzięki bukmacherce regularny przychód, przyda Ci się również odpowiednia strategia i umiejętne zarządzanie budżetem. Rozsądna gra minimalizuje ryzyko bankructwa i uzależnienia od hazardu, do jakiego mogą prowadzić zakłady wzajemne.

Nie myśl o gigantycznych sumach pieniędzy
- Mamy gracza, który włożył 80 tysięcy złotych w porażkę w Niemiec z Meksykiem. Dodał zwycięstwo Anglii z Panamą i Brazylii z Kostaryką. Wypłaciliśmy mu 230 tysięcy. Na mundialu pojawiło się sporo ”grubych ryb” i my bierzemy praktycznie wszystkie kupony bez żadnego limitowania - kontynuuje Komarczuk. Legend o gigantycznych wygranych i ogromnych stawkach nie powinniśmy jednak traktować całkiem serio, jeśli marzy nam się czerpanie z zakładów bukmacherskich regularnych zysków. Po pierwsze, gracze, obstawiający mecze u bukmachera z licencją Ministerstwa Finansów (za grę u innych grozi w naszym kraju odpowiedzialność prawna), powinni na zakłady wzajemne przeznaczać tylko te pieniądze, których ewentualna utrata nie będzie dla nich dotkliwa. Po drugie, regularne stawianie sum wyrażanych w dziesiątkach tysięcy złotych to prosta droga do bankructwa, a nie do zbudowania majątku.

Strategia kluczem do sukcesu w bukmacherce
Najważniejszym przystankiem na drodze do regularnego zarabiania na bukmacherce jest odpowiednia strategia, określająca jakie typy zakładów na jakich kuponach, po jakich kursach i za jaką stawkę będziemy zawierać. Nie należy również skupiać się na grze u tylko jednego bukmachera. W Polsce działa wiele legalnych firm bukmacherskich, a listę takich firm można sprawdzić na stronie https://zaklady-bukmacherskie-online.com/. Konta u wielu bukmacherów pozwalają wybrać nie tylko jak najkorzystniejszy kurs na dane zdarzenie, ale umożliwiają też zastosowanie wyrafinowanej taktyki, polegającej na zarabianiu na różnicach kursowych (tzw. surebety).

Ile da się zarobić na zakładach bukmacherskich?
Wiemy już, że grając u bukmachera da się osiągać regularne zyski. Kolejne pytanie brzmi więc: ile da się na tym zarobić? "Wypracowanie zysków w zakładach sportowych nie jest łatwe. Nawet najlepsi zawodowcy, grający na rynkach zakładów z handicapem, uzyskują skuteczność na poziomie 55–57% z długoterminowymi zwrotami rzadko przekraczającymi 110%", czytamy na Monitorfx.pl (wyświetl pełną treść artykułu). Jasno wynika z tego, że w dłuższej perspektywie czasu na zakładach bukmacherskich można wyciągnąć realnie około 10 procent zainwestowanych środków. W uproszczeniu więc przy dobrym typowaniu każde postawione 100 złotych może nam przynieść 10 zł czystego zysku. Są gracze, którzy z zakładów bukmacherskich się utrzymują, ale pamiętajmy też, że to jednostki i w mało którym przypadku bukmacherka jest w stanie zastąpić tradycyjną pracę.

Tyle teorii, w praktyce jednak większość graczy ponosi straty z obstawiania zakładów bukmacherskich, a niekiedy osoby grające popadają również w uzależnienie. Nie zalecamy obstawiania zakładów, gdyż prawdopodobieństwo odnoszenia regularnych zysków jest niezwykle małe. Zakłady bukmacherskie obstawiać mogą osoby pełnoletnie.