Kategoria: Archiwum
Opublikowano: 2015-06-02 23:22:53 przez system

Bierzmowani w Starym Sączu

Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowaniam spotka się 6 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Będzie to już trzecie diecezjalne dziękczynienie za przyjęty sakrament.

Młodzi będą się wspólnie modlić i uczestniczyć w dwóch koncertach ewangelizacyjnych. Zagra dla nich klerycki zespół Genezareth i Pokolenie Jana Pawła II. Głównym wydarzeniem będzie Msza św. o godzinie 11.00 pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego.

Na uroczystość organizowaną przez Wydział Katechetyczny zaproszono młodzież z klas trzecich gimnazjum wraz z duszpasterzami i katechetami oraz uczniów przeżywających pierwszą rocznicę przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Rok temu w spotkaniu uczestniczyło ponad dwa tysiące młodych ludzi.

„Przyjęcie sakramentu bierzmowania zachęca do tego, by się jeszcze bardziej odnaleźć w Kościele, który razem tworzymy. Doświadczenie wspólnoty daje możliwość spotkania się ze sobą w duchu radości. Młodzi, którzy dotychczas uczestniczyli w takich spotkaniach cenili sobie atmosferę oraz okazję do modlitwy i integracji” - mówi ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 6 czerwca o godzinie 9.00.

Program spotkania:
9.00 – przyjazd i zgłaszanie grup w recepcji ośrodka Opoka
9.15 – koncert ewangelizacyjny seminaryjnego zespołu Genezareth
11.00 – Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego
ok. 12.30 – posiłek dla wszystkich, zapewniony przez organizatorów
ok. 13.00 - koncert ewangelizacyjny zespołu Pokolenie Jana Pawła II ze Starego Sącza