Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-02-28 18:48:07 przez system

1 mln 700 tys. na OIK "Całą Dobę"

Ponad 1 mln 700 tys. zł. otrzymał Powiat Bocheński na realizację w Ośrodku Interwencji Kryzysowej projektu pn. „OIK całą dobę”. Pozyskane środki pozwolą na zapewnienie całodobowej pomocy mieszkańcom powiatu bocheńskiego przeżywających kryzysy lub doświadczających przemocy.

Dzięki realizacji projektu w OiK-u będzie można uzyskać natychmiastową pomoc w sytuacji kryzysowej, w tym pomoc w przypadku traumatycznych, urazowych zdarzeń, czy gwałtownej niekorzystnej zmiany życiowej jak strata bliskiej osoby, żałoba, problemy rodzinne, zaburzenia psychiczne. Funkcjonować też będzie poradnictwo telefoniczne w ramach współpracy z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, a także możliwość udzielenia pomocy w terenie, w miejscu zdarzenia. Projekt obejmuje też zabezpieczenie osobom w nagłych sytuacjach kryzysowych noclegu przez krótki okres czasu.

Zakres projektu to także m.in. prace dostosowawcze w część hostelowej i budynku OIK na potrzeby miejsc schronienia. Przewidziano także doposażenie OIK w niezbędny sprzęt, zostaną przeprowadzone prace remontowe bezpośrednio powiązane z przedmiotem projektu tj. prowadzeniem całodobowej interwencji kryzysowej w powiecie bocheńskim.

W tym tygodniu już po raz drugi Powiat Bocheński znalazł się na trzecim miejscu listy rankingowej, ponad dwa miliony zł. otrzymaliśmy na centrum kompetencji zawodowych, obecnie ponad milion siedemset tys. zł. na uruchomienie całodobowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, łącznie to ponad 3,5 mln zł ,które trafi do Powiatu Bocheńskiego- zwraca uwagę Ludwik Węgrzy, starosta bocheński.

Nazwa projektu: „OIK całą dobę”

Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Poddziałanie 9.2.3 Usługi opiekuńcze oraz interwencja kryzysowa – SPR

Całkowita wartość projektu: 1 904 520,00 zł

Dofinansowanie RPOWM: 1 765 490,00 zł (92,70%)

Wkład własny: 139 030,00 zł

Okres realizacji projektu: 2017-2020