Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-05-06 00:43:04 przez KacperGlod

10 strzałów ku chwale Ojczyzny w Bochni

3 maja obchodzona była 232. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jednym z wydarzeń upamiętniających to Święto Narodowe na terenie powiatu bocheńskiego była akcja pod nazwą „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Połączenie zawodów strzeleckich i pikniku rodzinnego odbyło się na otwartej strzelnicy w Bochni. Aktywny udział w przedsięwzięciu wzięli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz uczniowie klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

W środę, 3 maja, na terenie otwartej strzelnicy w Bochni odbyła się akcja pod nazwą „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. Głównym celem wydarzenia było upamiętnienie obchodzonego tego dnia Święta Narodowego – 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie organizowane pod tym samym szyldem również w ubiegłych latach łączy ze sobą elementy zawodów strzeleckich oraz pikniku rodzinnego. Główną atrakcją przedsięwzięcia jest możliwość wzięcia udziału w zawodach strzeleckich. Zakup okolicznościowej cegiełki daje osobom zainteresowanym możliwość wykonania 10 strzałów z broni palnej.

Do dyspozycji uczestników było kilka przygotowanych wcześniej strzelnic zapewniających po kilka stanowisk do strzelania oraz instruktorzy, którzy przed oddaniem strzałów prezentowali podstawowe zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu i strzelaniu z broni palnej. W akcję włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Bochni. Obecni na miejscu funkcjonariusze bocheńskiej jednostki prezentowali policyjny sprzęt i elementy umundurowania oraz omawiali ich zastosowanie. Wśród uczestników akcji promowali również zawód policjanta. Najmłodsi uczestnicy przybyli na strzelnicę z rodzicami mogli również zobaczyć od środka policyjny radiowóz.

W akcji aktywnie wzięli udział także uczniowie klas policyjnych II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Dla uczestników organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji. Były to m.in. pokazy wyszkolenia psów, które w przyszłości trafią do służb mundurowych, broni kolekcjonerskiej i historycznej, czy sprzętu strażackiego i wojskowego.

Info: KPP w Bochni