Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-12 08:31:10 przez system

10 ton makulatury dla Kamerunu

Po wakacyjnej przerwie, w sobotę 10 września przy kościele św. Jana Nepomucena odbyła się trzecia w tym roku zbiórka makulatury na misje. I tym razem mieszkańcy Bochni i okolic nie zawiedli.

Zebrano 10 180 kg zużytego papieru, co pozwoli zasilić konto budowy studni w Kamerunie o 3 054 złotych. - Do grona ofiarodawców włącza się coraz więcej dzieci i młodzieży i to jest bardzo budujące, że dojdziemy może do takiego etapu, kiedy segregacja śmieci w każdym gospodarstwie domowym stanie się nawykiem – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT, oddział przy parafii św. Pawła w Bochni.

Oprócz indywidualnych osób w akcję włączyła się: Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców.

- Wszystkim za okazane serce zaangażowanie i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu Yaounde, składamy serdeczne podziękowanie - dodaje Maria Ślusarz.

Ostatnia w tym roku zbiórka odbędzie się w sobotę 15 października przy kościele św. Pawła Apostoła.