Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-03-02 16:41:17 przez system

1000 kierowców skontrolowano pod kątem trzeźwości

27 lutego Komenda Powiatowa Policji w Bochni, w ramach wojewódzkiej akcji pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”, przeprowadziła wzmożone działania mające na celu eliminacje z ruchu drogowego jego nietrzeźwych uczestników. Policjanci w trakcie trwania akcji, jak również dzień później przebadali na trzeźwość około 1000 kierowców, wśród których 6 kierowało swoimi pojazdami pod wpływem alkoho

W piątek 27 lutego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, wśród których największe stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu miał 33-letni kierowca osobowego seata. W Sobolowie, w trakcie kontroli stanu trzeźwości „wydmuchał” on 1,56 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o wymiarze kary za popełnione przestępstwo zdecyduje w najbliższym czasie sąd.

Dzień później- 28 lutego - policjanci z komendy w Bochni oraz komisariatu w Nowym Wiśniczu zatrzymali kolejnych trzech kierujących na „podwójnym gazie”. Tym razem niechlubnym „rekordzistą” okazał się 38-0letni kierowca daewoo matiza, który został zatrzymany do kontroli drogowej również w Sobolowie, a w chwili badania stanu trzeźwości miał w wydychanym powietrzu 2,94 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. \

Wzmożone działania „Alkohol i Narkotyki” prowadzone są cyklicznie przez cały rok, przynajmniej raz w miesiącu. Ponadto codziennie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą doraźne działania wymierzone w nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

- Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2 – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.