Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-10-17 09:10:24 przez system

12 ton makulatury na misje

- Ostatnia w tym roku zbiórka makulatury, która odbyła się 15 października przy kościele św. Pawła zakończyła się wspaniałym wynikiem. Łącznie zebraliśmy 12 694 kg zużytego papieru, co pozwoli nam powiększyć konto budowy studni w Kamerunie o kwotę ok. 4 500zł.Tym razem do akcji włączyły się też osoby z poza Bochni i ziemi bocheńskiej, np. z powiatu brzeskiego, Tarnowa, Kłaja i Krakowa – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, oddział przy parafii św. Pawła w Bochni.

*- Jak zwykle oprócz osób indywidualnych akcję wsparły szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Akcja Katolicka przy parafii MB Fatimskiej w Kobylu. *

W nagłośnieniu tego przedsięwzięcia pomogły nam: Agencja Reklamowa Nawigator, bocheńskie portale internetowe, Miejski Dom Kultury w Bochni, Radio RDN Małopolska, Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – dodaje.

- Wszystkim osobom i instytucjom za okazaną pomoc, zaangażowanie i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz Pasjonistki, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu Yaounde, składamy serdeczne podziękowanie.
Akcję „Makulatura na Misje” planujemy kontynuować po zimowej przerwie – kończy przewodnicząca SRK.