Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-11-07 16:35:38 przez system

13 miejscowości powiatu z nowymi chodnikami

Ponad 3 kilometry nowych chodników i ścieżek rowerowych powstało w trzynastu miejscowości znajdujących się na terenie powiatu bocheńskiego . Chodniki wraz z kolektorem deszczowym powstały w Rajbrocie, Starym Wiśniczu, Żegocinie, Jodłówce, Leksandrowej, Lipnicy Murowanej i Okulicach. W Damienicach powstał chodnik z kolektorem odwadniającym umożliwiającym dalszą realizację budowy chodnika pomiędzy Proszówkami i Damienicami. W Nowym Wiśniczu i Olchawie dodatkowo zainstalowano znaki drogowe. W Gawłówku oprócz chodnika powstała również zatoka autobusowa. Natomiast po nowych ścieżkach rowerowych mogą już jeździć mieszkańcy Leszczyny i Kamionnej.

Całkowity koszt budowy chodników i ścieżek rowerowych wyniósł ponad 2,3 miliona złoty z czego 1,2 miliona złotych to środki własne samorządu powiatu bocheńskiego, pozostała kwota to wsparcie samorządów gminnych.

- O tym jak ważne dla mieszkańców naszego powiatu są chodniki nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego też Zarząd Powiatu z roku na rok przeznacz kolejne środki na budowę nowych czy też remonty istniejących. Na terenie powiatu znajduje się 65 kilometrów chodników wraz ze ścieżkami rowerowymi, w ubiegłym roku powstały kolejne 5 kilometrów – mówi starosta bocheński.