Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-05-06 21:52:55 przez Czas2012

1,5 miliona złotych dla przedsiębiorców z bocheńszczyzny

Powiatowy Urząd Pracy w Bochni od początku kwietnia przyjmuje wnioski o udzielenie pomocy dla przedsiębiorców z Powiatu Bocheńskiego dotkniętych skutkami pandemii. Do tej pory przyznano prawie 1,5 miliona złotych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, poinformowała Urząd Powiatowy. Pomoc ma trafić do firm, które w wyniku epidemii koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski na pokrycie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i takich wniosków wpłynęło 2136. Ponadto wpłynęło 174 wnioski na dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych składek.

20 kwietnia został również ogłoszony nabór na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19 i takich wniosków złożono do tej pory 51.

O dofinansowanie części kosztów wynagrodzenia pracowników mogą ubiegać się również organizacje pozarządowe. Jak na razie do urzędu pracy wpłynął tylko jeden tego typu wniosek. Pozostałe pożyczki wypłacane są sukcesywnie, jednak wiele złożonych wniosków wymaga wyjaśnienia i uzupełniania. Zależy nam, aby te środki jak najszybciej trafiły do przedsiębiorców – wyjaśnia Adam Korta starosta.

A jak wygląda sytuacja z osobami zarejestrowanymi na bezrobociu? Na koniec kwietnia 2020 roku takich osób było 168, a dla porównania w tym samym okresie w roku ubiegłym 182. Jedynie w lutym mogliśmy zauważyć niewielki wzrost, zarejestrowało się wówczas 200 osób, dla porównania w lutym ubiegłego roku zarejestrowanych było 190.