Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-06-26 21:40:45 przez KacperGlod

21 drużyn i 8 zadań. Bocheński szpital wspierał Zawody Ratownictwa Medycznego Uczelni Wyższych

Szpital Powiatowy w Bochni był partnerem XII Mistrzostw Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się 9 i 10 czerwca w Wieliczne. Placówka wsparła wydarzenie merytorycznie. Warto dodać, że jednym z organizatorów tego mistrzostw był Bartłomiej Czyż wykładowca Zakładu Ratownictwa Medycznego UJ CM, a także Oddziałowy Oddziału Ratunkowego, doświadczony instruktor kursów z ratownictwa i pielęgniarstwa.

W tym roku odbyła się 12. edycja wydarzenia. Podobnie, jak w poprzednich mistrzostwach zespoły składające się ze studentów reprezentujących uczelnie z całej Polski konkurowały między sobą w symulacyjnych zdarzeniach medycznych. Mistrzostwa tradycyjne były połączone z seminarium oraz warsztatami szkoleniowymi.

  • Zawody Ratownictwa Medycznego Uczelni Wyższych mają na celu doskonalenie umiejętności w realizowaniu procedur ratowniczych oraz podnoszenie kwalifikacji studentów kierunku ratownictwo medyczne, to doskonała forma przygotowania do wykonywania zawodu ratownika – mówi Bartłomiej Czyż, Pielęgniarz Oddziałowy Oddziału Ratunkowego w bocheńskim szpitalu.

W tym roku każda z 21 drużyn miała do wykonania 8 zadań medycznych (w tym trzy nocne) oraz test z wiedzy medycznej. Najlepiej poradziła sobie drużyna Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, drugie miejsce przyznano ekipie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, trzecie zaś Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

Info: Szpital Powiatowy w Bochni