Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-01-05 08:41:41 przez system

23 t żywności oraz 50 t warzyw i owoców dla Rzezawy

W roku 2015 gmina Rzezawa przystąpiła do programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 realizowanego w porozumieniu z Bankiem Żywności w Krakowie. We współpracy z Bankiem Żywności gmina dystrybuuje również owoce i warzywa pochodzące od polskich rolników, które w wyniku wprowadzonego embarga nie zostały odebrane przez importerów rosyjskich

Inicjatorem akcji pomocy żywnościowej w postaci artykułów spożywczych, w tym również owoców i warzyw jest wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej. Ciężar obsługi administracyjnej oraz dystrybucji produktów spoczywał na Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W akcji dystrybucji pomagali społecznie również druhowie z jednostek OSP Rzezawy i Jodłówki.

W ramach tego programu wsparciem zostało objętych ponad 400 osób z terenu gminy Rzezawa (126 rodzin), które co miesiąc otrzymywali paczkę żywnościową zwierającą: cukier, kaszę jęczmienną, ryż, płatki kukurydziane, mleko, makaron, konserwy mięsne, dżem, ser żółty, ser topiony, kawę zbożową, sok jabłkowy oraz w miesiącu grudniu barszcz czerwony instant. W sumie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazali dla potrzebujących 22.866 kg żywności.

Pomoc ta adresowana jest do osób, u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 771,00 zł, a w przypadku osoby samotnej 951,00 zł. Program potrwa do kwietnia 2016 r.

W 2015 roku w miesiącu kwietniu rozdaliśmy 16 ton jabłek oraz 9 ton marchewki, natomiast w listopadzie ponad 19 ton jabłek i ponad 16 ton mieszanki warzywnej, w skład której wchodziły: marchew, kapusta, kalafior, brokuł i papryka.
Zarówno paczka żywnościowa jak i warzywa cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.