Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-25 21:33:14 przez system

3 września otwarcie Intermarche

Gdyby z równą intensywnością powstawały w Bochni zakłady produkcyjne - bylibyśmy na pewno regionalną potęgą przemysłowa. Póki co musimy zadowolić się uruchomieniem kolejnego już - w ciągu miesiąca - sklepu wielkopowierzchniowego.

Mowa oczywiście o markecie Intermarche przy ul. Windakiewicza 16, na wprost Os. Windakiewicza i Zespołu Szkół nr 1.

Intermarché to francuska sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych, obecna w dziewięciu krajach Europy, w tym w Polsce. W naszym kraju działa już ponad 200 sklepów z logo Muszkieterów.

Bocheńska placówka ma ponad 1200 m2 powierzchni sprzedaży, na półkach znajdować się będzie blisko 15 tys. artykułów. Na jego terenie funkcjonować będzie piekarnia i wędzarnia, której powstanie - przypomnijmy - budziło największe opory wśród okolicznych mieszkańców. Oprócz towarów z tzw. średniej półki dostępne będą również produkty delikatesowe z Francji. Przed supermarketem znajduje się bezpłatny parking na blisko 100 miejsc postojowych. Sklep będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godz. 7-21, a w niedziele pomiędzy 10-18.

Sklep jest zarejestrowany w Bochni, co oznacza, że na miejscu pozostanie podatek dochodowy od osób prawnych, pracę znajdzie w nim kilkadziesiąt (ok. 50) osób. To niezaprzeczalne plusy. Do niewiadomych należy, jak jego działalność wpłynie na poziom cen w Bochni, które do niskich nie należą oraz na ile jego obecność wpłynie na lokalny, drobny biznes handlowy, który mierzyć się musi z coraz potężniejszą konkurencją.