Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-04-30 19:32:14 przez system

3,17 - i jeszcze wsiadał do volkswagena

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Dwaj przypadkowi mężczyźni ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policji.

3,17 promila – taką zawartość alkoholu w organizmie miał 55-latek, który w miejscowości Brzezowa, gm. Łapanów przyjechał na stację paliw osobowym volkswagenem. Został tam ujęty przez dwóch innych mężczyzn, którzy w tym czasie robili na stacji zakupy.

Zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia około godziny 15:00. Z relacji świadków, mężczyzna zaraz po wyjściu z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, jego mowa była bełkotliwa, a z ust wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dwóch mężczyzn, którzy w tym czasie robili na stacji zakupy, widząc chwiejącego się na nogach kierowcę volkswagena natychmiast zareagowało, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O zdarzeniu powiadomili Policję i do czasu przyjazdu radiowozu pilnowali nietrzeźwego.

Badanie stanu trzeźwości 55-latka wskazało 3,17 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo 55-latkowi grozi utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.