Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-09-05 00:03:28 przez Czas2012

7 września zbiórka makulatury

MAKULATURA NA MISJE to od lat wznawiana akcja zbiórki niepotrzebnego i zużytego papieru na pomoc biednej Afryce, organizowana w parafii św. Pawła.

Po wakacyjnej przerwie rusza kolejna taka akcja. Jej celem jest pomoc w budowie ośrodka zdrowia tj. pierwszego obiektu planowanego Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w bardzo biednej dzielnicy Cariere w stolicy Kamerunu Yaounde.

Dzieło budowy w Kamerunie koordynuje s. Kolbena Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek, która bardzo serdecznie dziękuje za każdą pomoc i zaprasza do dalszego wspólnego budowania. Licząc na pomoc Pana Boga i ludzi, planują uruchomienie ośrodka zdrowia pod koniec tego roku.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza ludzi dobrej woli i o wrażliwym sercu do przyniesienia zużytego papieru lub kartonu w dniu 7 września 2019 r (sobota). Kontener na makulaturę będzie ustawiony przy kościele św. Jana Nepomucena w godz. 7.00 -16.00 .

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie.
Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki- informuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.