Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-07-22 01:23:03 przez KacperGlod

Adam Korta odznaczony medalem wdzięczności

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Cerekwi odbyły się obchody dnia patrona Fundacji im. Brata Alberta. W czasie wydarzenia medalem wdzięczności uhonorowany został starosta bocheński Adam Korta.

W tym roku obchody były one wyjątkowo uroczyste, gdyż połączone z jubileuszem 35-lecia istnienia Fundacji. Z tej okazji Prezes Fundacji im. Brata Alberta Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wręczył Medal Wdzięczności „Dobroczyńcom za Serce i Miłość” staroście Adamowi Korcie za szczególny upór przy tworzeniu domu opieki. Jest to nagroda, którą Zarząd Fundacji przyznaje osobom szczególnie zaangażowanym i poświęcającym się na rzecz osób z niepełnosprawnościami, które pomagają i obejmują opieką działalność Fundacji.

Przypomnijmy ŚDŚ w Cerekwi otwarto w marcu 2022 r. Budynek w Cerekwi to obiekt z lat sześćdziesiątych, początkowo pełnił funkcję szkoły podstawowej, a następnie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – Szkoły Życia. Po przeniesieniu placówki do Bochni, przez 18 lat obiekt stał niezagospodarowany. Dzięki środkom zewnętrznym z MRiPS w ramach programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem” pozyskanym przez Powiat Bocheński udało budynek gruntownie wyremontować.

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2022/info.jpg

Info i fot. Starostwo Powiatowe w Bochni