Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-04-27 13:38:28 przez KacperGlod

Akcja "Drzewo dla klimatu" w powiecie bocheńskim

Powiat bocheński stał się jednym z 18 samorządów w Małopolsce, który włączył się w kampanię #drzewodlaklimatu. Samorządowcy z bocheńszczyzny zainaugurowali tym samym akcje edukacyjne, które mają być prowadzone w powiecie.

Celem kampanii jest uświadomienie jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają drzewa. Sadzenie drzew wspiera retencję wody oraz w wyniku fotosyntezy wytwarzają konieczny do życia tlen. Starostwo zachęca zatem mieszkańców do włączenia się w akcje. Przewidziano m.in. rozdawanie i sadzenie drzewek, wystawę, wspólne sprzątanie najbliższego otoczenia, lekcje ekologiczne dla młodzieży czy serię edukacyjnych artykułów. Kolejne działania mają mieć miejsce w najbliższy piątek na bocheńskim Rynku.

Zaprosiłem samorządowców – burmistrzów i wójtów z powiatu bocheńskiego do posadzenia, każdy na swoim terenie dębu, inaugurując tym samym akcje edukacyjne, które będziemy prowadzić w powiecie - stwierdził starosta bocheński, Adam Korta.

Akcje odbywają się w ramach projektu LIFE-IP EKOMALOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla Województwa Małopolskiego”, w który Powiat Bocheński wspólnie z Miastem Bochnia, Miastem i Gminą Nowy Wiśnicz, Gminą Bochnia, Gminą Rzezawa, Gminą Drwinia, Gminą Trzciana, Gminą Lipnica Murowana, Gminą Żegocina i Gminą Łapanów jest jednym z partnerów.

Info: Starostwo Powiatowe w Bochni