Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-14 15:22:12 przez system

Amator miedzianego złomu wpadł w ręce policji

Bocheńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nocy z 10 na 11 kwietnia dokonał kradzieży 22 kg miedzi z terenu punktu złomu w Bochni. Śledczy odzyskali skradziony metal o wartości 440 złotych i przekazali go właścicielowi, a 27-letniemu złodziejowi przedstawili zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

11 kwietnia policjanci z bocheńskiej komendy udali się na teren jednego z punktów skupu złomu, gdzie doszło do kradzieży składowanej tam miedzi. Na miejscu przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, w trakcie których zabezpieczyli ślady pozostawione przez złodzieja.

Policjanci Wydziału Kryminalnego bocheńskiej komendy przystąpili do ustalenia sprawcy tej kradzieży. Jeszcze w tym samym dniu udało im się zebrać informacje, które doprowadziły ich do 27-letniego mieszkańca Bochni, sprawcy tego zdarzenia. W toku dalszych czynności policjanci odzyskali 22 kg miedzianych kabli, które 27-latek zabrał z punktu skupu złomu i ukrył je w zaroślach w pobliżu miejsca zdarzenia.

- Zatrzymany 27-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży, za które grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5. Odzyskana miedź została zwrócona właścicielowi – poinformował nas mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.