Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-19 00:24:45 przez system

Artur Gondek - Jest nowy patron bocheńskich inwestycji

Ulica Korty, to miejsce, o którym włodarze miasta na czele z burmistrzem miasta zapomnieli, gdyż mieszkańcy od 28 miesięcy nie mogą doprosić się o jej naprawienie. Inaczej sprawa wygląda w przypadku drogi w sąsiedztwie Pana burmistrza, na którą przeznaczone zostało 3 mln złotych. Właśnie o tych zadziwiających rzeczach mówił dziś Artur Gondek – kandydat na burmistrza Bochni.

W przypadku ul. Korty udało się ją jedynie zabezpieczyć poprzez zamknięcie ruchu. Mieszkańcy, tej oraz sąsiednich ulic mają utrudniony dojazd do domu i to właśnie z nimi, po wielu konsultacjach postanowiliśmy fragment tej ulicy nazwać "Drogą im. Stefana Kolawińskiego", by była ona wizerunkiem obecnego burmistrza i zmusiła nas do refleksji czy jest on burmistrzem wszystkich mieszkańców – mówił Artur Gondek podczas dzisiejszego spotkania, które okazało się być niezwykle oryginalnym. Komitet Kukiz'15 dość celnie i wymownie obnażył słabości i zaniedbania obecnego burmistrza Stefana Kolawińskiego. W miejscach gdzie obecnemu burmistrzowi nie udały się inwestycje lub rażą zaniedbania wbili do ziemi kłujące w oczy znaki stylizowane na te, które są zamontowane w mieście naywając poszczególne miejsca i ulice.

/media/data/upload/Pazdziernik/Pazd2018/DSCN5426.JPG

Podobnie sprawa ma się z parkingiem w okolica dworca - kontynuował Artur Gondek po przenosinach w kolejne, szczególne miejsce. Moi kontrkandydaci, zarówno Pan Stefan Kolawiński, jak i Pan Jerzy Lysy, którzy mają w tej sprawie wspólny front, mało entuzjastycznie podchodzą do sprawy budowy parkingu wielopoziomowego Park&Ride mimo, że podczas ostatniej debaty wielokrotnie przyznawali mi rację, iż Bochnia dusi się komunikacyjnie i potrzebuje nowych rozwiązań, również parkingowych. Mamy nie tylko pomysł jakie parkingi należy wybudować, ale też jak to zrobić. W listopadzie odbędzie się nabór na dofinansowanie projektu, gdzie do zdobycia jest 35 mln.

/media/data/upload/Pazdziernik/Pazd2018/DSCN5437.JPG

Kandydat komitetu Kukiz ‘15 odniósł się także do tematu śmieci. Kolejną palącą mieszkańców kwestią jest sortownia śmieci na Smykowie, która powstała mimo licznych protestów mieszkańców. Niestety decyzji o budowie nie da się cofnąć, więc postaramy się maksymalnie unieszkodliwić skutki powstania tego obiektu, jak i uczynić teren Smykowa przyjaznym dla mieszkańców, poprzez strefę rekreacyjną oraz tereny zielone –zapewniał kandydat na burmistrza miasta Bochnia Artur Gondek.

/media/data/upload/Pazdziernik/Pazd2018/DSCN5446.JPG