Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-09-24 20:53:28 przez system

Aukcja dla Hospicjum wciąż trwa!

W niedzielę 23 września w sali kameralnej MDK odbyła się aukcja prac plastycznych na rzecz pacjentów Hospicjum Domowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Bochni. Do licytacji przeznaczono 21 obrazów, pozostałe spośród ponad osiemdziesięciu prac można było nabywać za ustalone kwoty.

Ogółem nowych właścicieli znalazło 48 dzieł, z czego 19 w wyniku prowadzonej licytacji. Pozostałe po niedzielnej aukcji prace wyeksponowano w holu Miejskiego Domu Kultury na 1 piętrze, można je oglądać i nabywać za ustalone kwoty jeszcze do niedzieli 30 września. Warto odwiedzić MDK, bo czekają tu prace zarówno zawodowych artystów m. in. Sławomira Nitendela, Pawła Putowskiego, jak i uznanych w Bochni amatorów: Marii Zawady, Eugeniusza Mroczka, Stanisława Opalińskiego a także młodych obiecujących artystów.

Prace są bardzo różnorodne ze względu na tematykę: krajobraz (także bocheński), martwa natura, portrety, sakralne itp., a także ze względu na zastosowaną technikę: olej na płótnie, olej na płycie, pastel, ołówek, haft, tusz. Prócz malarstwa zaproponowano także płaskorzeźbę, ceramikę, rzemiosło artystyczne, formy sztukatorskie.

Ceny ustalono na poziomie bardzo przystępnym, a zawsze można zaoferować kwotę wyższą - liczy się każda złotówka przekazana na pomoc dla pacjentów hospicjum domowego.