Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2020-01-24 19:57:25 przez eb

Bal niepełnosprawnych w “Panoramie”

Wręczono Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis”

W dniu 23. 01. 2020 r. państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczyk właściciele Kompleksu Hotelowo Restauracyjnego ”Panorama” w Starym Wiśniczu zaprosili na bal noworoczny osoby niepełnosprawne z terenu Małopolski. W balu wzięły udział następujące ośrodki z terenu powiatu bocheńskiego i z Małopolski: WTZ Stróże k/ Gorlic, WTZ Siołkowa, WTZ Łyszkowice k/Proszowic, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Łapanów, WTZ Kraków os. Górali 19, WTZ Proszówki, ŚDS Muchówka, Dom Dziecka i SOSW z Bochni- łącznie na balu bawiło się 241 osób.

Za organizację i sprawne przeprowadzenie balu odpowiedzialni byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu „Amicus Hominis” .

Bal rozpoczął pan Krzysztof Kołodziejczyk, który przywitał wszystkich zebranych gości życząc im dobrej zabawy.
Potem przystąpiono do Gali wręczenia statuetek i wyróżnień za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych.
Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła w roku 2020 postanowiła przyznać trzy statuetki:
dla pana Piotra Waśniowskiego, pana Ryszarda Maćkowskiego, oraz pośmiertnie dla śp. Bogdana Klęska.

Sylwetki i zasługi wyróżnionych osób statuetką przedstawili członkowie Kapituły dziękując za wieloletnie okazywanie wsparcia i pomoc osobom niepełnosprawnym.
Kapituła Statuetki „Amicus Hominis” zwróciła się do Starosty Bocheńskiego Adama Korty o wręczenie statuetek wyróżnionym osobom. Oprócz statuetek wyróżnienia na piśmie wręczał Prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Starosta Bocheński Adam Korta, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, Dyrektor PCPR w Bochni Elżbieta Paczyńska, Dyrektor SOSW w Bochni Teresa Jaszczyńska, Dyrektor Domu Dziecka w Bochni Elżbieta Rydz- Szczepaniec, Piotr Waśniowski współwłaściciel firma „Astat”, przedstawiciel firmy Rystal Aneta Żelichowska, małżonka zmarłego śp. Bogdana Klęska pani Krystyna Klęsk.

Zabierając głos pani Burmistrz Nowego Wiśnicza podkreśliła, zasługi Pana Krzysztofa Kołodziejczyka w wielu dziedzinach oraz pogratulowała wszystkim laureatom tego wyróżnienia.

Starosta Bocheński przypomniał, że pan Kołodziejczyk będąc Radnym Powiatu jako jedyny radny przekazywał przysługujące mu diety na różne cele charytatywne i ani jednej nie zabrał dla siebie. Padło jeszcze wiele słów uznania oraz podziękowań. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie.

Po zakończeniu Gali rozpoczął się bal karnawałowy dla wszystkich zaproszonych gości, nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy, oraz poczucia, że uczestniczymy nie tylko w bardzo fajnej imprezie, ale także w spotkaniu prawdziwych przyjaciół.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki składają w tym miejscu serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim Laureatom Statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy od wielu lat pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom i instytucjom. Nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


KiM
2020-01-25 08:13:11

„Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa”. Słowa Wacława Potockiego w pełni odzwierciedlają osobowość i serce Państwa Edyty i Krzysztofa Kołodziejczyków, którzy już od 10-ciu lat organizują bale karnawałowe dla osób niepełnosprawnych oraz osób dotkniętych przez los. W dzisiejszym zmaterializowanym świecie, w którym trwa nieustanna pogoń za pieniądzem, trudno jest spotkać ludzi, którzy potrafią się dzielić z osobami niepełnosprawnymi, osobami wymagającymi wsparcia. Tym większy szacunek i uznanie dla Państwa Kołodziejczyków za ich serce i wrażliwość kierowaną w stronę osób potrzebujących zrozumienia, wsparcia i trochę radości w życiu. Słowa wdzięczności należą się również wszystkim pracownikom restauracji za przygotowanie i sprawną obsługę uroczystości.

5319
2020-01-25 12:29:59

BRAWA dla p. Kołodziejczyków ,gratulacje dla wyróżnionych za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

Rumcajs
2020-01-25 21:45:00

Inicjatywa godna promowania. Zasłużone odznaczenia Kapituły pozwalają na małą refleksje nad swoim postępowaniem, co ja zrobiłem/zrobiłam dla kogoś innego bezinteresownie. Popieram pomysł i cieszy mnie, że w dalszym ciągu można znaleźć osoby o gołębim sercu

Gaga
2020-01-25 22:14:53

Jak zwykle super zabawa i inicjatywa... Nie mozna na tym poprzestawac...trzeba pokazac jak ważna jest integracja wśród osób niepełnosprawnych. Gratulacje dla pomysłodawców... Oraz dla właścicieli Panoramy....

Obserwator
2020-01-27 20:43:25

Po raz kolejny osoby niepełnosprawne dzięki życzliwości Państwa Kołodziejczyków mogły świetnie się bawić podczas balu karnawałowego . Dla większości z nich to jedyna okazja w ciągu całego roku gdzie mogą spotkać się w tak licznym gronie i w wyjątkowym miejscu. Słowa uznania również dla pracowników WTZ ,że w dalszym ciągu angażują się w dodatkową działalność na rzecz osób niepełnosprawnych . Pomimo tylu trudności z jakimi zmierzali się w niedalekiej przeszłości nie zniechęciło ich to, tylko nadal ,,walczą o lepsze jutro " dla osób sprawnych inaczej.

brawo Adam
2020-01-28 10:30:56

Obecny starosta jest w porządku i pomaga i nie widzi problemów jak poprzedni....co dużo obiecywał i "gadał" a w rzeczywistości było słabiutko i same przeszkody itp...

OKA
2020-01-28 19:56:57

Bardzo dobrze, że czas kiedy chciano zamknąć WTZ Proszówki już minął. Bardzo dobra atmosfera dla osób niepełnosprawnych ze strony Starosty i całego Zarządu Powiatu. Brawo dla pracowników WTZ, że to wszystko przetrwali. Podziękowania wszystkim osobom, które chcą pomagać tej placówce. Niech czas miniony, kiedy to podejmowano dyrdymały o "chęci pomocy" nigdy nie wrócą.