Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-01-24 19:57:25 przez eb

Bal niepełnosprawnych w “Panoramie”

Wręczono Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis”

W dniu 23. 01. 2020 r. państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczyk właściciele Kompleksu Hotelowo Restauracyjnego ”Panorama” w Starym Wiśniczu zaprosili na bal noworoczny osoby niepełnosprawne z terenu Małopolski. W balu wzięły udział następujące ośrodki z terenu powiatu bocheńskiego i z Małopolski: WTZ Stróże k/ Gorlic, WTZ Siołkowa, WTZ Łyszkowice k/Proszowic, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Łapanów, WTZ Kraków os. Górali 19, WTZ Proszówki, ŚDS Muchówka, Dom Dziecka i SOSW z Bochni- łącznie na balu bawiło się 241 osób.

Za organizację i sprawne przeprowadzenie balu odpowiedzialni byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu „Amicus Hominis” .

Bal rozpoczął pan Krzysztof Kołodziejczyk, który przywitał wszystkich zebranych gości życząc im dobrej zabawy.
Potem przystąpiono do Gali wręczenia statuetek i wyróżnień za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych.
Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła w roku 2020 postanowiła przyznać trzy statuetki:
dla pana Piotra Waśniowskiego, pana Ryszarda Maćkowskiego, oraz pośmiertnie dla śp. Bogdana Klęska.

Sylwetki i zasługi wyróżnionych osób statuetką przedstawili członkowie Kapituły dziękując za wieloletnie okazywanie wsparcia i pomoc osobom niepełnosprawnym.
Kapituła Statuetki „Amicus Hominis” zwróciła się do Starosty Bocheńskiego Adama Korty o wręczenie statuetek wyróżnionym osobom. Oprócz statuetek wyróżnienia na piśmie wręczał Prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Starosta Bocheński Adam Korta, Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, Dyrektor PCPR w Bochni Elżbieta Paczyńska, Dyrektor SOSW w Bochni Teresa Jaszczyńska, Dyrektor Domu Dziecka w Bochni Elżbieta Rydz- Szczepaniec, Piotr Waśniowski współwłaściciel firma „Astat”, przedstawiciel firmy Rystal Aneta Żelichowska, małżonka zmarłego śp. Bogdana Klęska pani Krystyna Klęsk.

Zabierając głos pani Burmistrz Nowego Wiśnicza podkreśliła, zasługi Pana Krzysztofa Kołodziejczyka w wielu dziedzinach oraz pogratulowała wszystkim laureatom tego wyróżnienia.

Starosta Bocheński przypomniał, że pan Kołodziejczyk będąc Radnym Powiatu jako jedyny radny przekazywał przysługujące mu diety na różne cele charytatywne i ani jednej nie zabrał dla siebie. Padło jeszcze wiele słów uznania oraz podziękowań. Było to bardzo miłe i wzruszające wydarzenie.

Po zakończeniu Gali rozpoczął się bal karnawałowy dla wszystkich zaproszonych gości, nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy, oraz poczucia, że uczestniczymy nie tylko w bardzo fajnej imprezie, ale także w spotkaniu prawdziwych przyjaciół.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki składają w tym miejscu serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim Laureatom Statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy od wielu lat pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom i instytucjom. Nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy.