Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-09-20 21:50:23 przez Czas2012

Będzie realizacja inwestycji w Nieszkowicach Małych i Stradomce

Sprawa dofinansowania do budowy chodnika i remontu drogi powiatowej biegnącej przez Nieszkowice Małe i Stradomkę, na którą powiat pozyskał ponad 2 miliony złotych dofinansowania rządowego, trafi ponownie pod obrady Rady Gminy w Bochni. Tak wynika z ustaleń poczynionych podczas dzisiejszego spotkania w Starostwie Powiatowym w Bochni.

Do spotkania doszło z inicjatywy Starosty Bocheńskiego Adam Korty. W spotkaniu oprócz gospodarza wzięli udział: Wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek, Zastępca Wójta Ewelina Makowska, Przewodniczący Rady Gminy Bochnia Piotr Gajek oraz radni Gminy Bochnia: Alina Skoczek, Stanisław Rachwał, Jacek Majchrzak, Bogdan Trzósło, Barbara Kweczko, Maciej Laskowicz, Franciszek Pajor, Robert Tynka, Władysław Bielak. Przedstawiciele Gminy Bochnia zadeklarowali, że pod obrady najbliższej sesji Rady Gminy Bochni trafi projekt uchwały, która zabezpieczy wkład gminy do tej inwestycji.

Bardzo się cieszę że udało mi się przekonać radnych z Gminy Bochnia do wsparcia tej inwestycji. To bardzo dobra decyzja dla dobra mieszkańców Gminy Bochnia i współpracy między samorządami. Bez tej dzisiejszej deklaracji Powiat byłby zmuszony do rezygnacji z inwestycji i zwrotu środków do ministerstwa. Warto podkreślić, że dzięki pozyskaniu większego dofinansowania wkład gminy i powiatu będzie mniejszy niż zakładano i wyniesie po ok. 720 tysięcy złotych – wyjaśnia Starosta Bocheński Adam Korta.

Na wstępie chciałbym podziękować radnym za przybycie na spotkanie. Już podczas spotkania z Mieszkańcami Nieszkowic Małych deklarowałem, że w przypadku pozyskania środków na modernizację tej drogi, będę zabiegał o to, aby ta inwestycja była jednak realizowana. Przykre jest, że przez cały ten czas Pan Witold Kowalski nie znalazł czasu, aby się spotkać i porozmawiać ze mną czy też z resztą radnych w tej kwestii. Inicjatywą wykazały się za to rady sołeckie trzech miejscowości z jego okręgu wyborczego, tj. Stradomki, Buczyny i Nieszkowic Małych, które spotkały się z Przewodniczącym Rady Gminy i zabiegały o zmianę decyzji. Jeżeli ta inwestycja będzie realizowana to tylko i wyłącznie dzięki tym osobom – mówi Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia.

Na początku września Powiat Bocheński otrzymał dofinasowanie na dwa projekty w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki tym środkom zostaną zrealizowane zadania na terenie Gminy Bochnia oraz Gmin Żegocina, Trzcina i Łapanów na łączną kwotę ponad 7 milionów złotych z czego 4,2 miliona to dofinansowanie. Dofinansowanie wyniesie 60% kosztów kwalifikowanych. Jedną z inwestycji będzie rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Nieszkowice Małe i Stradomka. Drugie zadanie to rozbudowa drogi powiatowej w miejscowościach Łąkta Górna, Łąkta Dolna, Kierlikówka i Łapanów.

Info: Powiat Bocheński
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.


346
2019-09-21 08:57:38

tylko 3-ch radnych rozumie na czym polega sprawowanie ich funkcji kontrolnej -wielki szacun. Reszta ze zdjęcia powyżej to dzieci ,z którymi można bawić się w piaskownicy.