Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-03-17 00:10:59 przez KacperGlod

Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego. Kto otrzyma honorowy tytuł?

Po raz kolejny instytucje, stowarzyszenia, przedsiębiorcy, artyści lub działacze mogą otrzymać zaszczytny tytuł Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego. Honorowe wyróżnienie może trafić do osób lub instytucji, których działalność przyczynia się do rozwoju Ziemi Bocheńskiej oraz ją promuje poza jej granicami.

Powiat Bocheński od lat stara się doceniać i honorować tych, którzy dla dobra regionu poświęcając swój czas, oddając cząstkę siebie. Angażują lokalną społeczność, dbają o zabytki czy realizują się na polu kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Na zgłoszenia do nagrody o tytuł "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego" Starostwo Powiatowe w Bochni czeka do 14 kwietnia 2023 roku. Wniosek, regulamin oraz listę osób i instytucji nagrodzonych w latach ubiegłych można znaleźć na stronie www.powiat.bochnia.pl w zakładce Promocja i media.

Wnioski o przyznanie honorowego wyróżnienia mogą składać osoby prawne, jednostki organizacyjne, instytucje, stowarzyszenia i organizacje społeczno-polityczne.
Dodatkowe informacje udziela Sabina Kierepka z Zespołu Promocji bocheńskiego starostwa pod numerem tel. 14 615-37-73 lub s.kierepka@powiat.bochnia.pl

Czym jest wyróżnienie "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego"?
Honorowe wyróżnienie "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego" wręczane jest od 2003 roku osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju i promocji Powiatu Bocheńskiego. Decyzję o wręczeniu podejmuje Kapituła powołana przez Radę Powiatu, a podstawą jest wniosek. W Kapitule zasiadają przedstawiciele Rady Powiatu w Bochni, a także osoby uhonorowane w latach ubiegłych.

Do tej pory wyróżnienie otrzymali śp. Janusz Kulig, Ludwik Węgrzyn (2003), Zdzisława Gnoińska (2005), Ludmiła Gut, Jan Flasza (2006), śp. Anna Łękawa, Czesław Dźwigaj, Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, Cech Rzemiosł Różnych, chór Pueri Cantores Sancti Nicolai (2008), Adam Sosnowiec, Piotr Janeczek (2009), ks. Stanisław Jachym oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Powiatu Bocheńskiego (2011), Orkiestra Dęta Grobla i śp. Jan Czesak Przewodniczący Rady Nadzorczej Krakowskiego Banku Spółdzielczego (2012), Marek Rudnik (2013), Eleonora Chmielarska i śp. Leopold Grabowski (2015), I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni oraz Liceum Plastyczne im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu (2017), Halina Mucha, ks. Jan Nowakowski i Krzysztof Kokoszka (2018), śp. Stanisław Kobiela i Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni (2019), śp. Michalina Pięchowa, Siostry Dominikanki ze Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika i Ksiądz Piotr Dydo-Rożniecki (2021).

/media/user/images/upload/Marzec/Marzec 2023/BeneMeritus.jpg

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni