Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-20 10:21:54 przez system

"Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego" przyznane

Zakończyła się dziewiąta edycja przyznania honorowego wyróżnienia "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego". Kapituła pod przewodnictwem Starosty Bocheńskiego Ludwika Węgrzyna w tym roku postanowiła przyznać dwa wyróżnienia: Eleonorze Chmielarskiej i Leopoldowi Grabowskiemu.

Wniosek o przyznanie wyróżnienia dla Eleonory Chmielarskiej złożyła Publiczna Szkoły Podstawowa im. św. Kingi w Borku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochnia, Stowarzyszenie „Przyjaciele Piątki”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kaźmierza Brodzińskiego w Bochni oraz prezes Zarządu Miejsko-Gminnego PSL w Bochni Stefan Guzik. Natomiast wiosek o przyznanie nagrody dla Leopolda Grabowskiego złożył Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bochni. Wręczenie wyróżnień nastąpi 30 czerwca na posiedzeniu Rady Powiatu w Bochni.

- Tym wyróżnieniem chcemy pokazać, że praca na rzecz lokalnej społeczności i poświęcenie które Ci ludzie wielokroć ponoszą jest dostrzegane i wyróżniane. To właśnie ci ludzie niejednokrotnie pokazali, że nie ma rzeczy niemożliwych, a swoją pasję i determinację w działaniu próbują przekazać młodym ludziom - wyjaśnia starosta bocheński.

W tym roku do Starostwa wpłynęły 4 wnioski o przyznanie nagrody. Odznaczenie to przyznawane jest osobie bądź instytucji, która w sposób szczególny przyczyniła się znacząco do rozwoju i promocji Powiatu Bocheńskiego. W Kapitule oprócz radnych powiatu bocheńskiego zasiadają osoby uhonorowane w latach ubiegłych. Podstawą przyznania nagrody jest wniosek złożony w urzędzie.

Do tej pory nagrody "Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego" otrzymali śp. Janusz Kulig (2003), Zdzisława Gnoińska (2005), Ludmiła Gut, Jan Flasza (2006), Anna Łękawa (2008), Czesław Dźwigaj(2008), Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia(2008), Cech Rzemiosł Różnych (2008), chór Pueri Cantores Sancti Nicolai (2008) Adam Sosnowiec (2009), Piotr Janeczek (2009), ks. Stanisław Jachym (2011), Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu bocheńskiego (2011), Orkiestra Dęta Grobla (2012), Jan Czesak (2012) oraz Marek Rudnik (2013).