Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-15 14:35:03 przez system

Bilans Kariery i Kierunek Kariera w UP w Krakowie

Wszystkich pracujących mieszkańców Małopolski, którzy ukończyli 25 lat i mają wykształcenie maksymalnie średnie lub są powyżej 50. roku życia – niezależnie od posiadanego wykształcenia, zapraszamy na Bilans Kariery.

Z Bilansem Kariery, oferowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, dowiesz się, w którym kierunku powinieneś się rozwijać. Bilans Kariery jest również pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych na szkolenia językowe i komputerowe.

Już dziś można zgłosić swój udział w projekcie Kierunek Kariera. Na stronie https://www.pociagdokariery.pl/kierunek-kariera-1/35,pracujesz-skorzystaj-z-naszej-oferty, znajdziesz formularz zgłoszeniowy, wypełnij go, wydrukuj, podpisz i przynieś na spotkanie z doradcą zawodowym.

Jeśli ukończyłeś 25 lat i masz maksymalnie wykształcenie maturalne lub jesteś powyżej 50. roku życia, uczysz się, pracujesz lub mieszkasz w Małopolsce, jesteś osobą zatrudnioną lub samozatrudnioną (w tym przypadku prosimy o wypełnienie dodatkowo formularza dotyczącego pomocy de minimis) to najprawdopodobniej spełniasz wymogi formalne w projekcie i po wypełnieniu zgłoszenia będziesz mógł rozpocząć Twój Bilans Kariery.

Wszystkie osoby, spełniające wyżej wymienione kryteria zapraszamy do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Krakowie pl. Na Stawach 1, 30-107 Kraków.

Dyżury doradców zawodowych organizowane będą także w Bochni, przy ul. Trudnej 1 - na terenie Wydziału Zamiejscowego w Bochni Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach (dawna Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Bochni).
Zadzwoń i umów się na spotknie z doradcą, tel. 12 4240738, e-mail: iplichta@wup-krakow.pl (koniecznie zgłoś, że chcesz umówic się w Bochni). Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat projektu zadzwoń tel. 12 61 84 455, email: kariera@krakow.pl

Tylko do 16 czerwca osoby w wieku 18-25 lat, zatrudnione lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a które nie zdobyły jeszcze licencjatu ani dyplomu szkoły policealnej czy pomaturalnej, mają szansę włączyć się w „Kierunek Kariera” - projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Można uzyskać nawet do 87% dofinansowania do kursu komputerowego czy z języka obcego w formie bonów szkoleniowych.
Bony będą dostępne z końcem tego roku. Zapewne dla wielu chętnych interesująca będzie również możliwość dofinansowania samego egzaminu potwierdzającego znajomość języka czy umiejętności komputerowe danej osoby. Ważne jest także, aby osoby zainteresowane dofinansowaniem były związane z Małopolską – uczyły się tu, mieszkały czy pracowały.

Same szkolenia to nie wszystko. Poprzedzone są one wyspecjalizowaną usługą doradczą – Bilansem Kariery. Jest to pewnego rodzaju podsumowanie dotychczas nabytych umiejętności, po to, aby móc je w efektywny sposób wykorzystać w dalszym rozwoju.

W trakcie usługi doradca zawodowy wraz z klientem analizują dotychczasową historię edukacyjno-zawodową, przebyte szkolenia, pasje i zainteresowania. Bilans Kariery pomaga skonfrontować nasze wyobrażenie o sobie z rzeczywistością, pokazuje faktyczną wartość naszej wiedzy, umiejętności i doświadczeń. Niejednokrotnie osoby korzystające z Bilansu są pozytywnie zaskoczone, jak duży drzemie w nich potencjał, jak szeroki mają wachlarz możliwości. Identyfikują swoje kompetencje, potrafią je nazwać i mówić o sobie. Rozmowa z doradcą daje szansę spojrzenia na siebie i swoje możliwości zawodowe okiem eksperta. To z kolei stanowi inspirację do określenia własnej ścieżki rozwoju zawodowego oraz motywację do konsekwentnego realizowania postawionych sobie celów zawodowych.

To także ważne z punktu widzenia pracodawcy. Osoba świadoma kierunku własnego rozwoju może być pracownikiem wykorzystującym swój potencjał również na rzecz rozwoju firmy, w której pracuje. ­ - podkreśla Jacek Pająk, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Często zdarza się też tak, że niekoniecznie zawodowo, ale z pasji robimy rzeczy, których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób udokumentować pracodawcy. Doradca pomoże nam je zebrać i stworzyć portfolio, w którym będą one widoczne.

Jeden ze studentów, podczas sondy ulicznej, którą Wojewódzki Urząd Pracy przeprowadził 1 czerwca, mówił o tym, że ma hobby – sportowe, którego jednak nie będzie w stanie wykorzystać w karierze zawodowej. Warto zauważyć, że czasem coś, co wydaje nam się błahe i nie warte uwagi pracodawcy, może wyeksponować nasze kompetencje. W takim między innymi celu powstała usługa pn. Bilans Kariery.

Z założenia „Kierunek Kariera” adresowany jest do osób po 25. roku życia, ale z okazji obchodzonego wczoraj VI Małopolskiego Dnia Uczenia się Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie postanowił zaprosić do projektu osoby młodsze. Aby skorzystać z usługi Bilansu Kariery i uzyskać możliwość otrzymania dofinansowania, trzeba pobrać specjalny bilet dostępny na: https://evenea.pl/imprezy/w/m/k/c/bilans-kariery.html.
Bilety są bezpłatne, a ich pula jest ograniczona (do 250 sztuk), z czego z usługi Bilansu w Krakowie mogą skorzystać 132 osoby, w Nowym Sączu – 68, a w Tarnowie – 50.Kolejna tego typu akcja dla osób między 18 a 25 lat przewidywana jest dopiero w październiku tego roku.

Więcej informacji można przeczytać na stronie www.pociagdokariery.pl