Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-20 16:41:12 przez system

Bocheńscy policjanci mają 4 nowe radiowozy

Bocheńscy policjanci od wtorku 20 października będą mogli korzystać z nowych radiowozów, które trafiły do komendy dzięki wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz samorządu terytorialnego. Są to nowoczesne samochody, przystosowane do codziennej służby w trosce o bezpieczeństwo obywateli.

20 października przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Bochni odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie świeżo zakupionych radiowozów. Do służby trafią 3 radiowozy nieoznakowane oraz jeden oznakowany, które zostały sfinansowane w 50% z budżetu policji i w 50% z funduszy przekazanych na ten cel przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Urząd Miasta Bochnia.

Wartość zakupionych pojazdów łącznie opiewa na kwotę 221 234 złotych. Komendant Powiatowy Policji w Bochni młodszy inspektor Mariusz Dymura gościł na uroczystości min.: starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego, przewodniczących Rady Powiatu i Rady Miasta oraz przedstawiciela duchowieństwa w osobie, ks. Leszka Leszkiewicza, proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Bochni, którzy aktywnie wspierają bocheńską policję w służbie o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Pierwsza część uroczystości odbyła się w budynku komendy, gdzie komendant Dymura w obecności przybyłych gości oraz kadry kierowniczej bocheńskiej policji przybliżył stan taboru bocheńskiej policji, a chwilę później podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się i wsparły projekt zakupu radiowozów, wręczając okolicznościowe podziękowania i pamiątki.

Druga część uroczystości odbyła się na placu, przed budynkiem komendy, gdzie ksiądz Leszkiewicz uroczyście poświęcił nowe radiowozy, a starosta wraz z burmistrzem wręczyli policjantom kluczyki do pojazdów.