Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-10 13:41:27 przez system

Bocheńska komenda bogatsza o 3 policjantów

10 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor Tomasz Miłkowski. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie społeczeństwu.

Funkcjonariusze ślubują służyć wiernie narodowi, chronić porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 89 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 26 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Kadry bocheńskiej Komendy Powiatowej Policji wzmocni 3 nowych funkcjonariuszy.

To trzecie w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. W tym roku Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w naszym województwie 246 osób.