Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Utworzono: 2019-07-24 21:08:11 przez system

Bocheńska Policja ma już 100 lat

W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni odsłonięto tablicę upamiętniającą to doniosłe wydarzenie24 lipca 2019 roku.

Dokładnie 100 lat temu, 24 lipca 1919 roku Sejm odrodzonej Polski uchwalił ustawę, w której napisano, że Policja jest Państwową Organizacją Służby Bezpieczeństwa, organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych mającym za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

Fundatorem tablicy jest samorząd powiatu bocheńskiego, którego członkowie w ten sposób uczcili jubileusz 100-lecia Policji Państwowej. Jest to również wyraz wzorowej współpracy samorządu lokalnego z bocheńską Policją w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bocheńskiego i przebywających na jego terenie gości. Dzisiejsza uroczystość wpisuje się w program powiatowych obchodów Święta Policji, których główna część odbędzie się w dniu 25 lipca 2019 roku, o godzinie 10.00 na Sali balowej Zamku w Nowym Wiśniczu.

Tablicę odsłonili starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bernadettą Gąsiorek oraz komendantem Powiatowym Policji w Bochni inspektorem Jerzym Polczykiem, w obecności przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego i powiatu bocheńskiego oraz kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.