Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-07-24 21:08:11 przez system

Bocheńska Policja ma już 100 lat

W 100. rocznicę powstania Policji Państwowej w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni odsłonięto tablicę upamiętniającą to doniosłe wydarzenie24 lipca 2019 roku.

Dokładnie 100 lat temu, 24 lipca 1919 roku Sejm odrodzonej Polski uchwalił ustawę, w której napisano, że Policja jest Państwową Organizacją Służby Bezpieczeństwa, organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych mającym za zadanie ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

Fundatorem tablicy jest samorząd powiatu bocheńskiego, którego członkowie w ten sposób uczcili jubileusz 100-lecia Policji Państwowej. Jest to również wyraz wzorowej współpracy samorządu lokalnego z bocheńską Policją w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bocheńskiego i przebywających na jego terenie gości. Dzisiejsza uroczystość wpisuje się w program powiatowych obchodów Święta Policji, których główna część odbędzie się w dniu 25 lipca 2019 roku, o godzinie 10.00 na Sali balowej Zamku w Nowym Wiśniczu.

Tablicę odsłonili starosta Bocheński Adam Korta wspólnie z przewodniczącą Rady Powiatu Bernadettą Gąsiorek oraz komendantem Powiatowym Policji w Bochni inspektorem Jerzym Polczykiem, w obecności przedstawicieli samorządu województwa małopolskiego i powiatu bocheńskiego oraz kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji.