Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-12-12 11:24:58 przez KacperGlod

Bocheński basen zamknięty od soboty. Pływalnia otrzymała rachunki za ogrzewanie

Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni otrzymała fakturę za ogrzewanie obiektu od bocheńskiego MPEC. Władze basenu zadecydowały o zamknięciu pływalni od najbliższej soboty.

Podwyżki cen energii dotykają zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa. Nie inaczej jest również w przypadku miejskich spółek i organizacji. W listopadzie koszt ogrzewania bocheńskiego basenu wyniósł ponad 203 tysiące złotych. W związku z olbrzymimi kosztami za ogrzewanie oraz planowanymi remontami od 17 grudnia 2022 r. od godz. 14:00 Kryta Pływalnia w Bochni zostaje wyłączona ze standardowego użytkowania.

„Faktura grozy” wystawiona przez bocheński MPEC Sp. z o.o. jest już na naszym dzienniku podawczym i spędza nam sen z powiek ‼️ Dlatego już dziś informujemy, że ze względu na olbrzymie koszty utrzymania budynku oraz ze względu na planowane remonty od soboty 17 grudnia 2022r. od godz. 14.00 obiekt zostanie wyłączony ze standardowego użytkowania, przestaniemy grzać wodę w niecce sportowej, a niecka rekreacyjna oraz jacuzzi zostaną całkowicie opróżnione, systemy filtrowania wody basenowej oraz podgrzewania powietrza będą ustawione na niezbędne minimum - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez pływalnię.

/media/user/images/upload/Grudzien/Grudzien 2022/basen.jpg

Ponadto od poniedziałku nie funkcjonuje już zjeżdżalnia. Jest to spowodowane bardzo dużym oblodzeniem ślizgu zjeżdżalni w części zewnętrznej. Usunięcie lodu wymagałoby sporego wychłodzenia basenu rekreacyjnego, po czym należałoby ponownie dogrzać obiekt. Obecnie nie jest to możliwe przez olbrzymie kwoty w rachunkach za ogrzewanie.

Przerwa w funkcjonowaniu pływalni planowo potrwa do 8 stycznia 2023 roku. Pływalnia nie wyklucza jednak, że przedłuży się ona z przyczyn niezależnych.

Czytaj także: Kryzys – skąd się wziął i czego o nim jeszcze nie wiesz? 6 rzeczy wpływających na inflację