Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-25 11:39:05 przez DML

Bocheński dzielnicowy uratował życie samobójcy

Mimo że miał wolny dzień, dzielnicowy w cywilu włączył się do poszukiwań zdesperowanego 18-letniego mieszkańca Krakowa, który przyjechał do Bochni, by targnąć się na swoje życie. Chłopak znajdował się w pobliżu dworca.

W niedzielny wieczór oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał komunikat z jednego z krakowskich komisariatów o młodym mężczyźnie, który wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie i obecnie ma znajdować się na terenie Bochni. Informacja wraz z rysopisem poszukiwanego natychmiast trafiła do wszystkich jednostek Policji w terenie. Nikt tak naprawdę nie wiedział, gdzie mężczyzna dokładnie się znajduje i gdzie należy go szukać.

Do działań poszukiwawczych włączył się dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, który wtedy miał dzień wolny od służby. Policjant sam podjął próbę odnalezienia poszukiwanego 18-latka i jeżdżąc po mieście zlokalizował go w rejonie bocheńskiego dworca PKP. Dzielnicowy przekonał mężczyznę aby ten udał się z nim do komendy, gdzie zostanie udzielona mu pomoc. Ze względu na stan psychiczny 18-latka i realne zagrożenie dla jego życia, policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała młodego mężczyznę do szpitala na obserwację.

Info: KPP Bochnia